به گزارش هنرآنلاین ؛ با نمایش 23 فیلم سینمایی، 46 فیلم مستند، 20 فیلم کوتاه در بخش مسابقه اصلی و همچنین 32 فیلم کوتاه در بخش غیررقابتی از کارگردانان سینمای ایران و دیگر کشورهای جهان، هشتمین دوره جشنواره فیلم کُردی لندن و چهارمین دوره مسابقه فیلم کوتاه یادبود "یولماز گونای" لندن در سینماهای "هکنی پیکچرزهاوس" و "ویستبورن ستودیو" پایتخت کشور انگلستان برگزار شد و کارگردانان ایرانی تمام جوایز بخش رقابتی این جشنواره را تصاحب کردند.

اعضای هیأت داوران چهارمین دوره مسابقه فیلم کوتاه یادبود "یولماز گونای" لندن که عبارت بودند از: "عایشه پولات" کارگردان ترکیه‌ای ساکن آلمان، خانم "بیری شلماشی" کارگردان ترکیه‌ای ساکن بلژیک، "لورا اورس جونس" فیلمنامه‌نویس و کارگردان از انگلستان، "نیهات سیفن" بازیگر و پژوهشگر سینما از انگلستان و "تیم کندی" محقق و منتقد سینما از انگلستان آرای خود را بدین شرح اعلام کردند:

ـ فیلم کوتاه "غریب" (نامو) به کارگردانی صلاح صالحی از ایران جایزه اول. ـ فیلم کوتاه "جوخه" به کارگردانی آزاد محمدی از ایران جایزه دوم. ـ فیلم کوتاه "مه" به کارگردانی سعادت عزیزی از ایران جایزه سوم. ـ فیلم کوتاه "قی‌قو" به کارگردانی ایرج محمدی رزینی از ایران جایزه ویژه هیأت داوران. ـ فیلم کوتاه "ردپای زندگی " به کارگردانی فاطمه دستمرد از ایران جایزه ویژه هیأت داوران.

همچنین با هدف حمایت از فیلمسازان در سراسر جهان، جشنواره فیلم کُردی لندن امسال با اسپانسری دانشگاه کردستان در اربیل، اولین دوره جشنواره فیلمنامه‌نویسی را برگزار نمود؛ اعضای هیأت داوران این بخش از جشنواره که عبارت بودند از: "هنر سلیم" کارگردان کُرد عراقی ساکن فرانسه، خانم "جولیا ساکو" بازیگر از انگلستان، "ممد اکتاش" تهیه‌کننده از آلمان، خانم "نیکولا گالانی" فیلمساز و تهیه‌کننده از انگلستان و "شوکت امین کورکی" کارگردان از اقلیم کردستان عراق، پس از ارزیابی 10 فیلمنامه‌ انتخاب شده از 30 فیلمنامه‌ رسیده به دفتر جشنواره، جایزه 5000 دلاری را به مازن شیره‌بیانی کارگردان از اقلیم کردستان عراق اهدا کردند.

هشتمین دوره جشنواره فیلم کُردی لندن و چهارمین دوره مسابقه فیلم کوتاه یادبود "یولماز گونای" با نمایش 121 فیلم سینمایی، فیلم مستند و فیلم کوتاه در بخش رقابتی و غیررقابتی از کارگردانان کُرد و غیر کُرد از کشورهای مختلف جهان در روزهای 24 آبان ماه تا 3 آذرماه سال جاری (15 تا 24 نوامبر 2013) در سینمای "هاکنی پیکچرزهاوس" در شرق لندن و در "ویستبورن استودیو" در غرب لندن پایتخت کشور انگلستان برگزار شد.

برای اطلاع بیشتر می‌توانید به سایت www.lkff.co.uk مراجعه کنید.

انتهای پیام/