به گزارش هنرآنلاین؛ نهمین جشنواره فیلم کازان 20 شهریورماه در جمهوری تاتارستان روسیه به کار خود پایان داد . در مراسم اختتامیه این جشنواره فیلم ایرانی "نامه های خیس" به کارگردانی مرجان اشرفی زاده موفق شد دو جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن و بهترین فیلمنامه را از آن خود کند .

این فیلم محصول شبکه چهار سیماست . معصومه قاسمی پور جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن را دریافت کرد و مرجان اشرفی زاده و علی اصغری نیز برای نگارش فیلمنامه "نامه های خیس" موفق به دریافت جایزه شدند.

داریوش مهرجویی کارگردان سینمای ایران به عنوان داور در نهمین جشنواره فیلم کازان روسیه حضور داشت. این جشنواره از 14 تا 20 شهریورماه در جمهوری تاتارستان روسیه برگزار شد و ریاست هیات داوران بخش مسابقه اصلی این جشنواره را کارن شاه نظر اف کارگردان مشهور روسی برعهده داشته است.

همچنین دو قسمت از مجموعه مستند "عروسی اقوام" با عناوین "عروسی در چاه بهار" به کارگردانی هاشم زهی و "عروسی در گلستان" به کارگردانی نادر معصومی از تولیدات شبکه مستند سیما و انیمیشن "ماسوله" به کارگردانی بهرام عظیمی تولید مرکز صبا در بخش مسابقه جشنواره سینمای مسلمان کازان روسیه شرکت کرده‌ بودند.

انتهای پیام/