به گزارش خبرگزاری هنر ایران، این بنیاد امسال نیز در قالب برپایی غرفه درکنار نمایندگان شرکت‌های معتبر و صاحب نام گیم دنیا در نمایشگاه 2013 آلمان حضور یافته است.

تنظیم 30 جلسه با نمایندگان شرکت های خارجی فعال در زمینه¬های مختلف صنعت گیم جهت جلب فرصت های سرمایه گذاری و بازاریابی بازیهای ایرانی برای حضور موثر در عرصه جهانی، برپایی نشست با دبیرکل فدراسیون بازیسازان اروپا به منظور معرفی توانمندی ها و ظرفیت های صنعت گیم ایران و امکان تبادل اطلاعات میان بنیاد ملی بازی های رایانه ای و فدراسیون یاد شده از برنامه های این بنیاد در نمایشگاه آلمان به شمار می رود.

تهیه کاتالوگ بیش از 20 عنوان بازی جدید ایرانی جهت معرفی و بازاریابی خارجی و شرکت در کنفرانسGDC Europe 2013، کنفرانس بازی سازان اروپا 2013 از دیگر برنامه های بنیاد ملی بازی های رایانه ای در نمایشگاه گیمز کام آلمان است.

کنفرانس بازی سازان اروپا بزرگترین رویداد حرفه¬ای صنعت گیم در اروپاست. این کنفرانس از 19 تا 21 آگوست (28 تا 30 مردادماه) در کنار نمایشگاه گیمزکام، بزرگترین نمایشگاه بین¬المللی اروپا برگزار شد. کنفرانس بازی¬سازان اروپا فرصتی بسیار مهم برای گردهمایی حرفه¬ای های صنعت گیم در قلب اروپاست. این کنفرانس جایگاهی ضروری برای یادگیری، الهام گرفتن و برقراری ارتباط برای سازندگان بازی¬های رایانه ای، کنسول، موبایل، اجتماعی، و آنلاین است.

پنجمین نمایشگاه بین المللی گیمز کام آلمان از 21 تا 25 آگوست (30 مرداد تا 3 شهریور)در شهر کلن برپاست.