به گزارش خبرگزاری هنر ایران فیلمهای سینمایی و تلویزیونی " تبانی بزرگ " ، " راه آبی ابریشم" / " یک زندگی تازه "، " کارخانه هیولاها "، " میراث پردردسر " ، " اجیر شده " ، " خرگوش مخملی " ، " حریم ممنوعه "، " آذر ، پایان پاییز " / "قهرمان سرعت " ، " تسویه " ، " بزنگاه " / " وارثه " ، " آقای هورتن "، " مزاحم " ، " ال کوندور " / " شنل قرمزی 1" ، " عمه ماه منیر "، " داستان اسباب بازی 1" ، " روز رفتن " / " تبریزان " ، " کویر "/ " عمری مثل گل " پنجشنبه و جمعه 20 و 21 تیر ماه از شبکه ¬های سیما پخش می¬شـود .

شبکه یک فیلم سینمایی « تبانی بزرگ » به کارگردانی لااورانت هربیت ، پنجشنبه 20 تیر ماه ساعت 23:15 از شبکه یک سیما پخش می شود . در این فیلم خواهید دید: در پی کشته شدن یکی از اعضای اصلی شورای شهر پاریس ، پلیس به دنبال سرنخ‌هایی برای یافتن قاتل است. جک هوز و لابیب فیلیپ مادلار در فیلم سینمایی « تبانی بزرگ » محصول سال 2013 فرانسه بازی کرده اند .

فیلم سینمایی « راه آبی ابریشم » به کارگردانی محمد بزرگ نیا، جمعه 21 تیر ماه ساعت 16 از شبکه یک سیما روی آنتن می رود . در این فیلم می بینیم: یک ناخدای ایرانی تصمیم می گیرد مال التجاره با ارزشی را با عبور از میانه اقیانوس هند به چین برساند. ناخداهای زیادی قبل از ناخدا سلیمان عزم این سفر را کرده بودند اما همگی با حمله راهزنان یا دزدان دریایی ناکام شدند. کشتی ناخدا سلیمان با عبور از دریای سختی ها و درگیری ها عاقبت به چین می‌رسد و ... عزت ا... انتظامی ، رضا کیانیان و بهرام رادان در فیلم سینمایی « راه آبی ابریشم » محصول سال 1389 سینمای ایران به ایفای نقش پرداخته اند.

شبکه دو فیلم سینمایی « یک زندگی تازه » به کارگردانی اونی لکامته و تهیه کنندگی جان دونگ لی، پنجشنبه 20 تیر ماه ساعت 1 بامداد از شبکه دو سیما پخش می شود . در خلاصه داستان فیلم آمده: جین هی دختر کوچکی است که پس از فوت والدینش به همراه یکی از اقوامش زندگی می کند و زندگی کودکانه زیبایی را دارد. در این میان خانواده سرپرست او به دلیل مشکلات فراوان او را به نوانخانه می سپارند. جین هی در ابتدا فکر می کند که برای مدت کوتاهی در آنجا است و آنها یک روز به دنبال او می آیند، ولی خیلی زود متوجه اشتباهش می شود. رفتار آرام او تغییر کرده و پرخاشگر شده و سرناسازگاری می گذارد. در یتیم خانه با سوک هی دختری که چند سال از او بزرگتر است دوست می شود و حضور او باعث دلگرمی جین هی می شود تا اینکه ... سائه رون کیم، دو یئون پارک و آه سونگ کو در فیلم سینمایی « یک زندگی تازه » محصول سال 2009 فرانسه، کره جنوبی بازی کرده اند .

انیمیشن « کارخانه هیولاها » به کارگردانی پیت داکتر و تهیه کنندگی دارلا کی.اندرسون، پنجشنبه 20 تیر ماه ساعت 9 صبح در قالب برنامه « سینما صبحانه » از شبکه دو سیما پخش می شود . داستان انیمیشن از این قرار است که : در سرزمین هیولاها برای تهیه انرژی روش خاصی وجود دارد، هیولاها با ترساندن بچه‌ها از صدای جیغ آنها انرژی تهیه می‌کنند، البته رئیس کارخانه به هیولاها تلقین کرده که هیچ چیز به اندازه یک کودک خطرناک نیست و حتی یک تماس آنها می‌تواند باعث مرگ شود. سرانجام روزی یک کودک وارد سرزمین هیولاها می‌شود و همه چیز را به هم می‌ریزد ولی ... انیمیشن « کارخانه هیولاها » محصول سال 2001 آمریکا است . فیلم سینمایی « میراث پر دردسر » به کارگردانی سیبیه له تافل و تهیه کنندگی مارتین گنگز ، پنجشنبه 20 تیر ماه ساعت 14:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد . در این فیلم می بینیم: خانواده ای پر جمعیت با فرزندان کوچکی که دارند؛ همه همسایه ها را از خود ناراحت کرده اند. صاحب خانه قصد دارد آنها را از خانه بیرون کند. مرد خانواده با او دعوا می کند و به او قول می دهد در مدت کوتاهی آنجا را ترک کنند. از آن روز به بعد زن و شوهر به دنبال خانه می گردند. اما ...

مکس تیدوف و آنیکا دوبرا در فیلم سینمایی « میراث پر دردسر » محصول سال 2006 آلمان بازی کرده اند . فیلم سینمایی « اجیر شده » به کارگردانی جین پلرین و تهیه کنندگی جولی آلن ، پنجشنبه 20 تیر ماه ساعت 21:00 از شبکه دو سیما پخش می شود . داستان فیلم از این قرار است که: میچ لارِنس راننده تاکسی جوانی است که در یک شرکت تاکسی رانی مشغول به کار است. از سوی دیگر او علاقه زیادی به کار نمایش دارد و در یک گروه تأتر کوچک به بازیگری مشغول است. در شرایطی که میچ از وضعیت مالی و درآمدش رضایت چندانی ندارد، همسرش فِی نیز باردار و در شرف زایمان است. روزی میچ مسافری به نام آلِن وِبِر را به مقصد می رساند. آلن وبر نویسنده مشهور و دکتر روان شناسی است که به خاطر نگارش رُمانی در مورد یک بیمار روانی از شهرت بالایی برخوردار شده است. با گذشت مدتی رابطه میچ با آلن نزدیکتر شده و گاه گاهی به خانه او می رود. در همین بین میچ درمی یابد آلن از وجود فرد معتادی در هراس است و معتقد است آن فرد قصد دارد او را به قتل برساند. حتی روزی آلن با سر و صورتی زخمی به میچ می گوید آن فرد قصد کشتن او را داشته اما آلن جان سالم به در برده است. از سوی دیگر دکتری که یکی از دوستان آلن است،‌ با معاینه میچ به او می گوید سرطان دارد و مدت زیادی زنده نیست. بعد از این اتفاقات آلن از میچ می خواهد ... جوئه منتگنا و راب لو در فیلم سینمایی « اجیر شده » محصول سال 1997 کانادا بازی کرده اند .

فیلم سینمایی « خرگوش مخملی » به کارگردانی دنیز کواِسنل و تهیه کنندگی دنیز کواِسنل ، جمعه 21 تیر ماه ساعت 8:00 در قالب برنامه « سینما صبحانه » از شبکه دو سیما پخش می شود . در این فیلم خواهید دید: توبی پسر بچه ای است 7-8 ساله که مادر خود را چند سال پیش از دست داده است. پدر او قرار است به مدت یک ماه به مأموریت برود. از این رو مجبور است توبی را به منزل مادربزرگش ببرد. توبی در منزل مادر بزرگش با اتاق زیر شیروانی آشنا می شود. اتاقی که اسباب بازی های گوناگونی در آن وجود دارد. او در مدت کوتاهی با این اسباب بازی ها مأنوس شده ؛ در خیال پردازی های خود با آنها بازی می کند. او در دنیای خیالی خود با این حیوانات عروسکی در جنگلی زندگی پر شور و نشاطی دارد. هدف این عروسک ها از هم بازی شدن با توبی کمک کردن به او در دوران کودکی اش است تا به این طریق به او تمرین دهند که وقتی بزرگ شد چگونه با مسائل مختلف برخورد کند و ... جین سیمور، تام اِسکریت و اِلِن برستین در فیلم سینمایی « خرگوش مخملی » محصول سال 2007 کانادا بازی کرده اند .

فیلم تلویزیونی « حریم ممنوعه » به کارگردانی و تهیه کنندگی سید محسن خرمدره ، جمعه 21 تیر ماه ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد . داستان محیط بان جانبازی را به تصویر می کشد که هنگام گشت زنی به اتفاق پسرش اکبر با چند شکارچی خلافکار روبرو می گردد که دارای تفنگی طلا کوب فاقد جوازند که وارد شکارگاه ممنوعه در فصل غیر شکار شده اند . چون تفنگ طلاکوب شکارچیان به دادستانی تحویل داده می شود موجب کینه شکارچیان شده و آنها برای تلافی کردن به ... جلال پیشواییان، علیرضا علیا، بهزاد رحیم خانی ، سید محسن خرمدره و گیتی ساعتچی در فیلم تلویزیونی «حریم ممنوعه » محصول سال 1391 ایران هنرنمایی کرده اند .

فیلم تلویزیونی « آذر، پایان پاییز » به کارگردانی سعید ابراهیمی‌فر و تهیه کنندگی علیرضا سبط احمدی ، جمعه 21 تیر ماه ساعت23 از شبکه دو سیما پخش می شود . در این فیلم خواهید دید: آذر جهت بازدید از نمایشگاه و گالری عکس دخترش سمیرا و کیوان با دیدن یک عکس که مربوط به گذشته اش می باشد ، شروع به گفتن خاطراتش از سال 1314 (سال کشف حجاب) و کودتای 28 مرداد 1332 و پیروزی انقلاب می کند. بهناز جعفری، بهروز بقایی، قربان نجفی، امیرمهدی کیا، رضا عباسی، مهدی عبادتی و فریبا آهنگ در فیلم تلویزیونی « آذر، پایان پاییز » محصول سال 1389 بازی کرده اند .

شبکه سه فیلم سینمایی « قهرمان سرعت » به کارگردانی دنیل زیریلی پنجشنبه20 تیر ماه ساعت 11 از شبکه سه سیما باز پخش می شود . در خلاصه داستان فیلم آمده : الکس دختر جوانی است که آرزوی قهرمانی در مسابقات حرفه ای اتومبیل رانی دارد. الکس مادرش را در زمان تولد از دست داده و پدرش نیز در مسابقه رالی اتومبیل رانی در پیچ پیست تصادف کرده بود ، فوت کرده است. الکس تحت سرپرستی عمویش بیل که پیست خصوصی دارد بزرگ شده است. بیل مسئول اعطای گواهینامه مسابقات حرفه ای است ، اما این گواهینامه را به الکس نمی دهد. الکس با راننده جوانی به اسم دارل اشنا می شود .الکس ماشینی درست کرده است که ... جاستین گورینی در فیلم سینمایی « قهرمان سرعت » محصول سال 2008 امریکا بازی کرده است .

فیلم سینمایی « تسویه » به کارگردانی پیتر جان بروگ ، پنجشنبه 20 تیر ماه ساعت 23:30 از شبکه سه سیما پخش می شود . در این فیلم می بینیم: وین هینز مدیر عامل یک شرکت است. او یک روز هنگامی که عازم محل کارش بود توسط یک نفر ربوده می شود و همسرش آیلین پلیس را در جریان مفقود شدن او قرار می دهد . روز بعد ماشین وین در یک پارکینگ عمومی در حالی که کفش ها و وسائل شخصی او در آن قرار دارد پیدا می شود . همه فکر می کنند او خود را در رودخانه انداخته در حالیکه شخص آدم ربا ، دین را به جنگل برده است و در منطقه ای دور افتاده پنهان کرده است . همسر وین با تمام وجود به همراه ماموران FBI به دنبال اوست و در نهایت ... رابرت ردفورد ، هلن میرن ، ویلیام دافو ، مت کریون و لری پین در فیلم سینمایی « تسویه حساب » محصول سال 2004 آلمان و آمریکا بازی کرده اند .

فیلم تلویزیونی « بزنگاه » به کارگردانی رضا عطاران ، جمعه 21 تیر ماه ساعت 11 از شبکه سه سیما باز پخش می شود . داستان این فیلم با بازی رضا عطاران، حمید لولایی و علی صادقی از این قرار است که : با فوت اوستا احمد پرور، فرزندان او بر سر ارث و میراث با یکدیگر اختلاف پیدا می‌کنند. صابر برادر بزرگ خانواده که همواره در کنار پدرش در نانوایی کار می‌کرده و با دو دخترش در طبقه اول خانه پدری سکونت داشته است، خود را بیش از دیگران صاحب حق می‌داند. نادر برادر کوچکتر که فردی معتاد است و با دختر خردسالش درسا زندگی می‌کند نیز حق خود را مطالبه می‌کند و به همین منظور به‌رغم ممانعت صابر به خانه پدری نقل مکان می‌کند. بهجت دختر خانواده نیز به تحریک همسر طماعش (توفیق) در پی تصاحب نانوایی است. آنها در ادامه متوجه می‌شوند که پدرشان، که فرد نیکوکاری بوده است، پیش از مرگ خانه را به فردی به نام حاج مرتضوی فروخته است. سکونت حاج مرتضوی، که فردی مذهبی است، در طبقه دوم منزل خانواده پرور به تدریج فضای خانواده را دستخوش تغییراتی تدریجی می‌کند.

شبکه چهار فیلم سینمایی « وارثه » به کارگردانی ویلیام وایلر محصول 1950 آمریکا، پنجشنبه 20 تیر ماه ساعت 11 در قالب جشنواره تابستانی از شبکه چهار سیما پخش می شود .

فیلم سینمایی « آقای هورتن » به کارگردانی بنت هامر ، پنجشنبه 20 تیر ماه ساعت 16 از شبکه چهار سیما باز پخش می شود . داستان درباره مرد لوکوموتیو رانی است که بعد از سال ها باز نشسته می شود. او بعد از آخرین روز کاریش در شهری که با لوکوموتیو رفته می ماند . مدتی در ناراحتی و تنهایی به سر می برد و دور از همسرش زندگی می‌کند. یک شب اتفاقی با پیرمردی که در وسط خیابان افتاده آشنا شده و او را تا خانه اش می رساند و به اصرار پیرمرد آنجا چند روزی می ماند.در این مدت او با پیرمرد درد دل کرده و پیرمرد هم از زندگیش برای او می‌گوید پیر مرد در مورد ارزش زندگی برای او صحبت می کند از تجربیات خود می گوید که چگونه تلاش کرده در هر شرایطی ارزش و موهبت زندگی را فراموش نکند. و یک شب که با اتومبیل پیرمرد در خیابان گردش می کردند پیرمرد پشت فرمان می میرد، اما ... بارد اوو، اسپن اسکجانبرگ و رنی موان در فیلم سینمایی « آقای هورتن » محصول سال 2007 نروژ، آلمان و فرانسه بازی کرده اند.

فیلم سینمایی « مزاحم » ساخته ادوارد مولینار و محصول سال 1973 فرانسه ، جمعه 21 تیر ماه ساعت 11 در قالب جشنواره تابستانی از شبکه چهار سیما پخش می شود .

فیلم سینمایی « ال کوندور » به کارگردانی جان گیلرمین ، جمعه 21 تیر ماه ساعت 20:30 در قالب برنامه «سینما 4 » از شبکه چهار سیما روی آنتن می رود . استان درباره لوک و جاروو است که برای یافتن گنجی در قلعه ال کوندور در صحرای مکزیک پنهان است، راهی سفری پر مخاطره می شوند. آن دو به قلعه حمله می کنند و بعد از درگیری شدیدی بالاخره قلعه را تصرف می‌کنند. ژنرال چاو می گریزد و با عده ای سرباز دوباره به آنها حمله می کند و در نهایت ... پاتریک اونیل و جیمز براوون در فیلم سینمایی « ال کوندور » محصول سال 1970 آمریکا بازی کرده اند .

شبکه تهران انیمیشن « شنل قرمزی 1 » محصول سال 2005 آمریکا، پنجشنبه 20 تیر ماه ساعت 13:30 در قالب برنامه «تماشاخانه » از شبکه تهران پخش می شود . شنل قرمزی ماجرای دخترکی کوچک است که همراه با مادرش در دهکده ای سرسبز زندگی می کنند. روزی شنل قرمزی برای دیدن مادربزرگ پیرش به جنگل می رود. با شادی به طرف خانه مادر بزرگ روانه می شود و داخل خانه می شود. ناگهان گرگی را در لباس مادر بزرگ خود می بیند و ... فیلم تلویزیونی « عمه ماه منیر » به کارگردانی شهره لرستانی 30 دقیقه بامداد روز جمعه 21 تیر ماه از شبکه تهران روی آنتن می رود . در این فیلم با بازی فاطمه گودرزی ، حسن پورشیرازی و افسر اسدی می بینیم : عمه ماه منیر با شروع ماه رمضان برای درمان به منزل نوه برادرش در تهران می‌آید و با خود روح معنویت و تمام گذشته ( اصالت‌ها، آداب و سنن) را به همراه می‌آورد، از آنجایی که خانواده نوه برادرش گرفتار هستند، ناچار می‌شود تنهایی به دکتر برود که در راه بازگشت گم می‌شود .

انیمیشن « داستان اسباب بازی ها 1 » به کارگردانی جان لستر محصول سال 1995 آمریکا، جمعه 21 تیر ماه ساعت 9:15 در قالب برنامه « تماشاخانه » از شبکه تهران پخش می شود . انیمیشن « داستان اسباب بازی ها 1 » با بازی تام هنکس ، تیم آلن و دان ریکلز داستان یک عروسک کابوی است که وقتی یک آدم فضایی به اسباب بازی های پسری که صاحبش است اضافه می شود به او حسادت می‌کند که ماجراهایی را به وجود می آورد.

فیلم تلویزیونی « روز رفتن » به کارگردانی جواد افشار و محمدرضا علمی ، جمعه 21 تیر ماه ساعت 13:30 از شبکه تهران روی آنتن می رود. . در این فیلم خواهید دید: رحیم روحانی جوانی است که برای گیر انداختن یک سابقه دار به نقش او در می آید و وارد خانه و زندگی اش می شود و .... دانیال حکیمی و فقیهه سلطانی در فیلم تلویزیونی « روز رفتن » محصول سال 1385 ایران بازی کرده اند .

شبکه شما فیلم تلویزیونی « تب ریزان » پنجشنبه 20 تیر ماه ساعت 23:30 از شبکه شما پخش می شود. داستان روایت جوانی است به نام سیاوش که همراه پدر خود در صنعت کفش سازی اشتغال دارد ، او تلاش می‌کند تا بتواند فروشندگان کفش را جهت خریداری کفش های تولیدی شان ترغیب کند، اما اکثر فروشندگان تمایلی به خریداری کفش های تولید داخل ندارند. خسرو دستگیر، یوسف خداپرست و جواد قامتی از بازیگران اصلی فیلم تلویزیونی « تب ریزان » به کارگردانی محمد رضا آزادگر و تهیه کنندگی فرزاد یحیوی می باشند.

فیلم تلویزیونی « کویر » به کارگردانی علی خزاعی فر و مهدی محمدی بدی آباد ، جمعه 21 تیر ماه ساعت 13:30 از شبکه شما پخش می شود.

در خلاصه داستان فیلم تلویزیونی « کویر » آمده : سه گروه با اهدافی متفاوت اما به شکل موازی در راه رفتن به مشهد مقدس هستند. در گروه اول سید نذر کرده که هر سال با پای پیاده به زیارت امام رضا (ع) برود و در این سفر احمد پسر همسایه را که برای رسیدن به دختر مورد علاقه اش نذر سفرکرده و امیر که به تازگی اعتیادش را ترک کرده، با خود همراه ساخته است. گروه دوم سه سارق هستند که با دزدی از یک طلافروشی و مجروح ساختن صاحب مغازه به سوی مشهد می گریزد و گروه سوم پیرمردی راننده است که به سوی خانه می رود و در راه زن بارداری را سوار می کند که همسر معتادش را ترک کرده و راهی خانه پدری است. در طول مسیر این سه گروه سرنوشتی مرتبط پیدا می کنند. آرش مجیدی ، آیدا کیخانی ، حسین طاهری ، نرگس محمدی و محمد حسین زاده در این فیلم از تولیدات سال 1390 صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی به ایفای پرداخته اند.

شبکه آموزش فیلم تلویزیونی « عمری مثل گل » به کارگردانی محمد علی اسحاقی، جمعه 21 تیر ماه ساعت 10 از شبکه آموزش پخش می شود . داستان فیلم تلویزیونی « عمری مثل گل » با بازی عباس محبوب ، زهره صفوی ، صفر کشکولی ، مهدی صباغی و سیامک اشعریون از این قرار است که : محمود خان که شخصی بسیار خسیس است و صاحب چندین مغازه و نیز پرورش گل و گیاه می باشد. پسرش می خواهد گل فروشی مصنوعی راه بیندازد که مخالف است و پول به او نمی دهد تا اینکه یک روز سر می خورد و پیشانی اش زخمی شده و فرزاندانش فکر می کنند او مرده است و بر سر تقسیم ارث و میراث او نقشه می کشند که ...

شبکه پویا انیمیشن سینمایی « در جستجوی نمو » به کارگردانی اندرو استنتون و لی اونکریچ پنج شنبه 20 تیر ماه ساعت 21 از شبکه پویا پخش می شود . داستان این انیمیشن در مورد یک دلقک‌ ماهی به نام مارلین است که در مورد پسرش نمو زیادی حساس است و او را در اقیانوس گم می‌کند و در پی آن با کمک ماهی به نام دوری به جستجوی نمو می‌پردازد. به تدریج و پس از یافتن نمو او متوجه می‌شود که نباید آن قدر مته به خشخاش بگذارد. انیمیشن سینمایی « در جستجوی نمو » محصول سال ۲۰۰۳ محصول مشترک استرالیا، آمریکا می باشد.

انیمیشن سینمایی « کارگاهان کوچک » روز جمعه 21 تیر ماه ساعت 21 از شبکه پویا پخش می شود. داستان این انیمیشن در مورد پسری به نام کوتان است که با تعدادی از دوستانش یک گروه تشکیل می دهد تا حقایق یک حادثه بمب گذاری را کشف کند.

شـبـکـه نمـایـش فیلم سینمایی و تلویزیونی « زمان فرار خواهد رسید » ، « گنج جنگل رنگ شده »، « سیب و سلما » ، « دی دی کارشناس می¬شود »، « سگ آبی » و « دیوار آتشین » پنج شنبه 21 تیر ماه ساعت 13:15، 15، 17، 19، 21 و 23 از شبکه نمایش روی آنتن می رود.

فیلم سینمایی و تلویزیونی « آذر، پایان پاییز » ، « تام سایر »، « دوشیزه جین » ، « مبارزه با جنایت »، «کشتار» و « انتقام کبری » جمعه 21 تیر ماه ساعت 13:15، 15، 17، 19، 21 و 23 از شبکه نمایش پخش می‌شود.