به گزارش خبرگزاری هنر ایران؛ شبکه شما با توجه به موفقیت طرح فاخر "سابقون" در سال گذشته و همچنین ظرفیت های موجود در مراکز استان های سراسر کشور این طرح را امسال هم با هدف به تصویر کشیدن تنوع اقوام و گویش های گوناگون در محافل قرآنی همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان اجرا می کند. این برنامه با مشارکت مراکز اصفهان، زنجان، آذربایجان غربی، خراسان جنوبی، کرمانشاه، سمنان، فارس، قزوین، کهگیلویه و بویراحمد و همدان هر روز راس ساعت 18 به مدت 60 دقیقه از شبکه شما پخش می شود.

در این مراسم که با مشارکت مراکز قرآنی سراسر کشور برگزار می شود، بهترین قاریان دارنده عناوین ممتاز و بین المللی روزانه یک جزء از قرآن کریم را تلاوت می کنند. همچنین طرح جمع خوانی قرآنی سابقون برای نوجوانان هم هر روز از مرکز قم راس ساعت 11 از شبکه شما برای علاقه مندان پخش می شود.

برنامه "هنوز آواز می آید" از تولیدات صدا و سیمای مرکز یزد در ایام ماه رمضان هر شب ساعت 30 دقیقه بامداد از شبکه شما پخش می شود. این مجموعه به کارگردانی رضا حاجی شامل شرح احوال شاعر ایران زمین سعدی، اجرای آوازی غزل های سعدی و دکلمه اشعار است.

برنامه فرهنگی "کولاک" با موضوعات فرهنگی و اجتماعی برای نوجوانان تولید شده و در ماه رمضان هر روز ساعت 16 به مدت 20 دقیقه پخش می شود.

برنامه "قاصدک" ویژه کودک و نوجوان هر روز ساعت 8 صبح با موضوع ماه رمضان پخش می شود. در این برنامه پارسا کوچولو آداب و رسوم ماه رمضان را برای بچه ها به تصویر می کشد.

برنامه "شمسه" هر روز قبل از اذان های صبح، ظهر و مغرب به مدت 30 دقیقه پخش می شود. در این برنامه تلاوت های برجسته از قاریان ایرانی و مصری پخش می شود. ادعیه، قصص، احکام و سخنان بزرگان از جمله آیت الله مجتبی تهرانی از دیگر بخش های این برنامه است.

پایان پیام