به گزارش خبرگزاری هنر ایران "شوق زندگی"، به تهیه‌کنندگی عباس عبدالعلی‌زاده و با هدف ترویج سبک زندگی و مهارت‌های زندگی ایرانی- اسلامی ساخته می‌شود.

توجه به فضاهای شهری و هویت‌سازی برای شهرها، از طریق معرفی هنرمندان، فرهیختگان، نخبگان و... از مهم‌ترین اهداف برنامه "شوق‌زندگی" عنوان شده است؛ به‌گونه‌ای که هر شب یک میهمان هنرمند، همراه با اعضای خانواده خود در برنامه حاضر شده و به تشریح تجربیات و موفقیت‌های‌شان در زندگی می‌پردازد.

معرفی آثار فرهنگی هنری، ابنیه تاریخی، دیوارنوشته‌ها، بناهای خاص استان، محله‌ها و گذرها، خنیاگری یک نوازنده معروف محلی، قصه شب، حضور در منزل خانواده شهدا و... نیز دیگر بخش‌های این برنامه را تشکیل می‌دهند.

در این برنامه همچنین، اخبار مربوط به فضاهای برگزاری گالری‌ها، نمایشگاه‌ها، هفته‌های فرهنگ، همایش‌ها، در کنار اخبار اجرای نمایش‌ها، اکران فیلم‌ها و اجرای موسیقی اعلام می‌شود.

کارگردانی برنامه "شوق‌زندگی" را که هر شب به مدت 60دقیقه از تلویزیون پخش خواهد شد، علی اکبر عبدالعلی‌زاده به عهده دارد و حسین ابراهیمی، به‌عنوان دستیار و برنامه‌ریز، وی را همراهی خواهد کرد. مدیر تصویربرداری این برنامه هم رضا عطار است.

برنامه "شوق‌زندگی" به مدت 60 شب از رسانه ملی روی آنتن می‌رود.

انتهای پیام/