به گزارش هنرآنلاین، دکتر محمود احمدی نژاد عصر دیروز چهارشنبه 7 فروردین 1392 به طور سرزده در محل فیلمبرداری پروژه سینمایی ˈرنج و سرمستیˈ حضور یافت و با عوامل ساخت و بازیگران این مجموعه از نزدیک دیدار و گفت و گو کرد.

رییس جمهوری در این دیدار با تقدیر از همه عوامل و بازیگران این پروژه سینمایی و تجلیل از تمامی تلاشگران عرصه فرهنگ و هنر، بر تهیه و تولید آثار خوب، ماندگار و اثرگذار در حوزه فیلم و سینما تاکید کرد.

در این دیدار جهانگیر الماسی کارگردان و محمد نشاط تهیه کننده این فیلم سینمایی در خصوص چگونگی مراحل تولید و ساخت این مجموعه و نیز داستان و محتوای پروژه سینمایی ˈرنج و سرمستیˈ توضیحاتی را به رییس جمهوری ارائه کردند.

بر اساس این گزارش، اسفندیار رحیم مشاییˈ، ˈسیدمحمد حسینیˈ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جواد شمقدریˈ معاون سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس جمهوری را در این دیدار سرزده، همراهی کردند.

داستان فیلم رنج و سرمستی که در یک گستره زمانی سی ساله از قبل از جنگ تحمیلی آغاز شده و تا زمان حال ادامه دارد،به نقش زنان و جوانان در دوران دفاع مقدس و تداوم این نقش در پیشبرد علمی و فنی کشور می پردازد و فیلمبرداری آن در نقاط مختلفی در سراسر ایران انجام خواهد شد.

رنج و سرمستیˈ روایت مشترکی از جنگ رژیم بعث با ایران و جنگ آمریکا با عراق است که مضمون آن راجع به صنایع پیشرفته کشورمان در عرصه های هوا و فضا بوده و قرار است در آن تلاش های مردم ایران برای پیشرفت کشور در طی دوران دفاع مقدس به نمایش درآید.

محور قصه ˈرنج و سرمستیˈ که در حوزه سینمای دفاع مقدس تهیه و تولید می شود، درباره بانویی است که در جنگ ایران و عراق اسیر شده و به عراق رفته و پس از سال ها به ایران بازمی گردد و با ماجراهای گوناگون روبرو می شود.

انتهای پیام /