به گزارش هنرآنلاین، "مستند 4" در 15 قسمت در ایام نوروز به موضوعات مختلف علمی، اجتماعی، سیاسی فرهنگی و اقتصادی می‌پردازد.

مستندهایی که در ایام نوروز از برنامه "مستند "» پخش خواهد شد عبارتند از:

- نامه به الیا /محصول 2010 امریکا / موضوع :به زندگی و کار یکی از بزرگترین کارگردانان تاریخ سینما "الیا کازان" می پردازد.

- بدهی سالاری / محصول 2011 یونان/ موضوع: این مستند به دلایل بدهکاری و ورشکستگی اقتصادی کشور یونان می پردازد و نگاهی انتقادی دارد به سیاست های پولی و اقتصادی اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول که وضعیت یونان را به سقوط نزدیک کرده اند.

- من بروسلی هستم/ محصول 2011 کانادا/ موضوع: مستندی جدید درباره اسطوره هنر های رزمی بروسلی،این فیلم به پشت صحنه آثار او و زندگی و شخصیت وی می پردازد.

- شجاعت یک مرد/ محصول 2009 ایسلند/ موضوع: مستندی صمیمی از تلاش های پر امید مادری برای کودکش که به اوتیسم (در خود ماندگی) است.

- سفر به کرانه کیهان / محصول 2008 انگلستان و امریکا/ موضوع: مستندی چشم نواز و انیمیشن محور از داستان پیدایش زمین و ساختار زمین شناسی و لایه های آن

- ضایعات را مزه کنید / محصول 2010 آلمان / موضوع: ساکنان اروپا هر سال حدود 100 میلیارد یورو مواد غذایی دور می ریزند و این مستند به این واقعیت تلخ می پردازد.

- شامپانزه / محصول/ 2012 تانزانیا و امریکا / موضوع: داستان یک شامپانزه یتیم که تلاش می کند تا برای زنده ماندن به عضویت گروه های دیگری از شامپانزه ها در آید.

- بطری / محصول 2009 آمریکا / موضوع: آسیب های بطری های آب معدنی به طبیعت

- شیاد / محصول 2012 انگلستان / موضوع: درباره جوانی است که با جعل هویت سعی دارد تا خودش را جای کودکان گم شده خانواده ها قرار دهد.

- ای کاش می دانستم / محصول 2010 چین / موضوع: تاریخچه شهر شانگ های،معماری، رشد اقتصادی و زندگی شهروندان آن شهر

- بودن و داشتن / محصول 2002 فرانسه / موضوع: روایت یک مدرسه یک اتاقه در یکی از روستاهای فرانسه که تنها یک معلم و چند دانش آموز دارد.

- مانند شیر قیام کنید / محصول 2012/ از معدود مستند های ساخته شده راجع به جنبش وال استریت است که غالبش به صورت مخفیانه و با ابزارهای آماتور فیلم برداری شده است.

- آتش فشان های آب های عمیق / محصول 2003 آمریکا/ موضوع: حیات در عمیق ترین نقاط آبهای دنیا

- 56 آپ / محصول 2012 انگلستان / موضوع: افرادی که از سنین کودکی تا حال که 56 سال سن دارند در هر دوره هفت ساله زندگی شان در این مستند به تصویر کشیده شده است.

- آخرین دیدار در آبادی / محصول 2011 آمریکا/ موضوع: بررسی موضوع کم آبی در مناطق مختلف جهان

"مستند 4" به تهیه‌کنندگی محمد حمیدی مقدم در ایام نوروز ساعت 14 به روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.