به گزارش هنرآنلاین، سید رمضان موسوی مقدم، قائم مقام سازمان صداوسیما در دیدار با جولیوس براون، رییس تلویزیون لهستان گفت: ایران و لهستان از بسیاری جهات مشترکات بسیار خوب و نزدیکی دارند و همین امر می‌تواند در گسترش و همکاری متقابل رسانه‌یی ما موثر باشد.

موسوی مقدم گفت: مردم لهستان مردمانی بسیار سخت‌کوش و پرتلاش و دارای هویت و عقبه تاریخی عمیقی هستند.

وی افزود: با توجه به اینکه در پی جنگ جهانی دوم تعداد کثیری از لهستانی‌ها به ایران پناه آوردند و در سرزمین ما سکنی گزیدند، لذا مردم ایران همواره احترام ویژه‌ای برای مردم لهستان قائلند و همین امر موجب نزدیکی دو ملت شده است.

موسوی مقدم همچنین با تاکید بر اینکه دوستی دو ملت می‌تواند در تعاملات و همکاری رسانه‌یی بین دو کشور ایران و لهستان موثر واقع شود، اظهار کرد: با توجه به نزدیکی مردمان دو کشور ما می‌توانیم در تولیدات رادیویی و تلویزیونی همکاری‌های بسیار خوبی داشته باشیم و ارتباطات قوی برقرار کنیم.

موسوی مقدم گفت: مایلیم که درخصوص تبادل برنامه‌های تلویزیونی، گسترش تأمین برنامه، کمک به برنامه‌های خبری، ارائه خدمات فنی، آموزش پرسنل و ارائه راهکارهای نوین رسانه‌یی به تلویزیون لهستان کمک کنیم.

جولیوس براون، رییس تلویزیون لهستان هم در این دیدار گفت: ما نیازمند کمک‌های رسانه‌یی سازمان صداوسیما هستیم.

وی ضمن تشکر از حمایت‌ها و کمک‌های رسانه ملی از تلویزیون لهستان گفت: مردم لهستان یک قرابت و نزدیکی خاصی را با مردم ایران احساس می کنند و ما امروز نیازمند استفاده از تجربیات وفنآوری‌های رسانه‌یی صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران هستیم که امیدواریم زمینه‌های همکاری رسانه‌یی بین دو کشور هرچه زودتر فراهم شود.

رییس تلویزیون لهستان از بخش های گوناگون شبکه‌های آموزش، خبر و نمایش بازدید کرد.

انتهای پیام/