به گزارش هنر آنلاین، در این نشست حجت الاسلام حسین ملکی مدیر کل بازرسی وزارت ارشاد با ارج نهادن به مقام و جایگاه هنرمندان پیشکسوت که عمر خود را وقف خدمت به فرهنگ و هنر این مرزوبوم کرده اند گفت: موسسه هنرمندان پیشکسوت تنها مرکز قانونی است که می تواند مجموعه خدمات رفاهی - بهداشتی- درمانی و معیشتی را به پیشکسوتان ارائه کند.

ملکی همچنین گفت: خلا وجود چنین موسسه ای در جامعه احساس می شد و تاسیس آن نشانگر اهمیت چنین جایگاهی نزد مسئولان نظام و شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

عبدالله هاشمی مدیر کل امور مجلس این وزارتخانه ، با بر حق شمردن حمایت هنرمندان پیشکسوت بر گردن اقشار جامعه خاطر نشان کرد: تمام دستگاه ها - نهادها - ارگان ها و سازمان های دلسوز باید در جهت شکوفایی این حرکت مهم برای حمایت از هنرمندان پیشکسوت گام برداشته و افراد با سابقه جبهه فرهنگ و هنر را برای غنی سازی آینده نسل جوان هنرمند یاری کنند.

هاشمی در ادامه گفت: حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ویژه کمیسیون فرهنگی و برنامه بودجه از این موسسه می‌تواند افق روشنی از ارایه خدمات به هنرمندان پیشکسوت را باز کند.

سید عباس عظیمی مدیر عامل موسسه به تشریح اهداف و برنامه های موسسه پرداخت و خواستار مشارکت همه مسئولان در هدایت موسسه شد.

عظیمی گفت: تا کنون به نسبت ظرفیت ها از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کمک‌ها و خدمات خوبی به هنرمندان پیشکسوت شده که نمیتوان منکر آن شد، ولی به دلیل عدم تمرکز و نبودن برنامه جامع ،موضوع دستخوش اعمال سلیقه افرادشده و به مرور زمان دچار شدت و ضعف شده است.

وی تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت را از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی یک رویداد بسیار مهم در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست که می‌تواند با برنامه جامع روند کمک‌های سابق را به صورت متمرکز ادامه دهد.

مدیر عامل موسسه گفت: این موسسه فعلا نهال کوچکی است و برای تبدیل شدن به یک درخت تنومند، نیازمند حمایت همه جانبه مدیران ارشد نظام و دستگاه های فرهنگی است.

نصرت الله مرادی معاون توسعه و پشتیبانی سازمان سینمایی کشور، گل محمدی، مدیر کل امور مالی و اداری وزارت ارشاد و سهراب حمیدی مشاور معاونت اداری و مالی دیگر شرکت کننده در این نشست بودند.

پایان پیام/