به گزارش هنر آنلاین، علی حاجی قاسمی مدیر بخش بین الملل جشنواره با اعلام این خبر افزود: فراخوان بازار بین المللی فیلم تهران طی هفته‌های گذشته منتشر و ارسال شده و در آن از میهمانان خارجی و همچنین، خریداران، پخش کنندگان و فروشندگان فیلم‌های خارجی و داخلی دعوت شده است.

وی ادامه داد: برای بازار بین المللی فیلم فجر از پخش‌کنندگان فیلم، توزیع‌کنندگان ویدئویی، نشریات سینمایی بین‌المللی، شبکه‌های مختلف صدا و سیما و رسانه‌های مختلف نیز دعوت ‌شده است.

حاجی قاسمی خاطرنشان کرد: بعضی ازکمپانی‌هایی که قرار است حضور پیدا کنند، کمپانی‌های معتبر پخش کننده انیمیشن و مستند هستند.

مدیر بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر با بیان اینکه دعوت‌نامه برای تعدادی از پخش‌کننده‌های عمده و معتبر داخلی از جمله بنیاد سینمایی فارابی، حوزه هنری، نشریات سینمایی، توزیع کننده‌های ویدئویی، شبکه های مختلف صدا و سیما و ... نیز بزودی ارسال می‌شود، ادامه داد: همچنین از خریداران فیلم‌های ایرانی که سابقه خرید از ما داشته و سینمای ما را می‌شناسند هم دعوت به عمل آورده شده است. بازار همزمان با روز اول جشنواره آغاز به کار خواهد کرد و به مدت 5روز ادامه خواهد داشت. افراد حاضر در بازار شامل غرفه داران، خریداران فیلم ها، مدیران و نمایندگان جشنواره‌های خارجی و ... خواهند بود.

حاجی قاسمی در خصوص ویژگی‌های این دوره بازار فجر عنوان کرد: در تلاشیم تا حد امکان به کسانی غرفه اختصاص یابد که کاتالوگی غنی به خریداران ارائه دهند. همچنین امسال یک سری کمپانی‌هایی را جذب کردیم که برای بار اول در بازار شرکت می‌کنند و برنامه‌های جدیدی ارائه خواهند داد.

پایان پیام/