به گزارش هنر آنلاین، بیست و نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کودک "شیکاگو"که از روز 5 آبان ماه در بخش های فیلم اولی ها، انیمیشن، داستانی، مستند و با نمایش آثاری از کشورهای آمریکا، آلمان، استونی، انگلستان، فنلاند، اسپانیا، هلند، ترکیه ، فرانسه ، لهستان ، ژاپن ، نروژ و... در شهر شیکاگو آمریکا فعالیت خود را آغاز کرده بود، روز گذشته به کار خود پایان داد.

در این میان فیلم سینمایی "کاغذ خروس نشان" ساخته مریم میلانی به عنوان تنها نماینده کشورمان در بخش اصلی و رقابتی این جشنواره انتخاب گردیده و روز گذشته در آیین اختتامیه این جشنواره توانست در بخش جوایز خاص، جایزه صلح "لیو اولمان" را به خود اختصاص دهد.

لازم به ذکر است جشنواره فیلم کودک شیکاگو، در حال حاضر تنها فستیوال فیلم کودک است که عضو آکادمی اسکار میباشد و هر ساله جایزه صلح "لیواولمان" به فیلمی اعطا می گردد که به بهترین وجه، حقوق کودکان را بر طبق اعلامیه حقوق کودکان سازمان ملل متحد به تصویر بکشاند.

فیلم کاغذ خروس نشان که عرضه بین المللی آن برعهده موسسه رسانه های تصویری می باشد، در طی دو ماه اخیر توانسته است در پنج جشنواره معتبر بین المللی حضور فعال داشته و از استقبال چشمگیر مخاطبان در این جشنواره ها برخوردار گردد.

پایان پیام/