به گزارش هنر آنلاین، متن کامل پیام جواد شمقدری به هفتمین جشنواره فیلم مستند و فیلمنامه رضوی، به شرح ذیل است:

باسمه تعالی به هجرت تاریخی، تأثیرگذار و جاویدان حضرت علی بن موسی الرضا(ع) به ایران اسلامی در قرن سوم هجری، سومین هجرت بزرگ در تاریخ اسلام است. هجرتی که فرهنگ و معارف و سیره اهل بیت را در گستره جغرافیایی تا انتهای شرق خراسان بزرگ امتداد بخشید. آن حضرت با پایه گذاری و تدارک نظام آموزشی و تعلیم و تربیت دانشمندان بزرگ ضمن برگزاری جلسات پرشکوه بحث و مباحثه به عنوان عالم آل محمد(ص) در ادامه تلاش پدران بزرگوار خود امام محمد باقر(ع)، امام صادق(ع)، آغازگر نهضت علمی جدیدی در دنیای اسلام در تمام حوزه ها بوده است.

دانشمند شهیر اسلامی ابن میثم شاگرد ارزشمند مکتب آن حضرت در قرن چهارم هجری با کشف انکسار نور، تشریح پدیده اتاق تاریک و اختراع عدسی و در ادامه آن از طریق شاگردان وی بویژه قطب الدین شیرازی سنگ بنای صنعت سینما را رقم زدند.

اما با گذشت هزار و دویست سال از آن سرآغاز پرافتخار، هنوز تمامی علوم و هنرها از جمله سینما، دین خود را به آن سرمنشاء الهی به شایستگی ادا ننموده است. هرچند با برگزاری شش دوره جشنواره فیلم رضوی، نسیم آن وزیدن گرفته است، لیکن بر من و شما و آحاد سینماگران و دست اندرکاران این حوزه فرض است تا با تعمیق محتوی و اقدامات فکری و علمی و اجرایی جشنواره و تعالی بخشیدن امور، به معارف ارزشمند رضوی پی برده و با زیباشناسی معارف آن حضرت، انواع محصولات فاخر سینمایی و سمعی و بصری را برای ارائه به نسل امروز و فردا مهیا و ارائه نماییم.

در این میان سازمان سینمایی کشور مشتاقانه از تلاش هایی که درصدد دستیابی به آن اهداف متعالی است حمایت جدی می کند.

با تبریک ولادت با سعادت کریمه اهل بیت (س) و ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا(ع) و آغاز هفتمین دوره برگزاری جشنواره فیلم مستند و فیلمنامه رضوی و تقدیر از تلاش های صادقانه و خداپسندانه، امیدوارم همه ما در جهت ارتقای کیفی و کمی انتقال پیام ها و مفاهیم ارزشمند رضوی به نسل های آتی موفق باشیم.

والسلام علیکم و رحمته ا... جواد شمقدری معاون وزیر و رئیس سازمان سینمایی

گفتنی است که هفتمین جشنواره فیلم مستند و فیلمنامه رضوی، طی روزهای 27 تا 29 شهریور ماه 1391 در سالن سینماحقیقت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برگزار خواهد شد.

پایان پیام/