به گزارش هنرآنلاین، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی "شکارچی شنبه"، "تولدی دیگر"، "قناری"، "بیگانگان"، "هیام" ،"وفا"، "یخ2"، "نامه‌های خیس"، "سینه سرخ"، "بازگشت به حیفا"، "دیدار"، "برگی برای زیتون"، "سرزمین مادری" پنجشنبه و جمعه، 26و27 مردادماه از شبکه‌های یک، دو، سه، چهار، تهران، قرآن و معارف و نمایش پخش می‌شود.

شبکه یک

فیلم سینمایی " شکارچی شنبه" پنجشنبه 26 مردادماه ساعت22 روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود. "شکارچی شنبه" داستان کودکی است که پس از دیدار با پدربزرگ خود به شناخت جدیدی از هستی دست می‌یابد. داستان فیلم از این قرار است که زنی یهودی که پس از مرگ همسرش، با یک مرد مسیحی ازدواج کرده و کودک 8ساله خود را در پی اقدامات حقوقی و اصرار پدربزرگش برای مدت کوتاهی به وی می‌سپارد.

علی نصیریان، امیریل ارجمند ، دارین خمسه ، آرسینه سوکیاسیان و مهدی فقیه در فیلم سینمایی "شکارچی شنبه" به کارگردانی پرویز شیخ طادی بعنوان بازیگران اصلی به ایفای نقش پرداختند. گفتنی است، فیلم سینمایی "شکارچی شنبه" جمعه 27 مرداد ماه ساعت 16 از شبکه یک سیما بازپخش می‌شود.

ساعت30دقیقه بامداد روز جمعه 27مردادماه فیلم تلویزیونی "تولدی دیگر" به کارگردانی و تهیه‌کنندگی عباس رافعی از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

داستان این فیلم تلویزیونی در مورد زهیر ملوان جوانی است که برای کسب درآمد بیشتر از لبنان خارج شده و در یک کشتی که عازم آفریقای جنوبی است، مشغول به کار است. وی هنگامی‌که با خبر می‌شود، همسرش در جنگ گم شده به لبنان برمی‌گردد و به جستجوی همسر مفقودش می‌پردازد. طلال جردی، دارین حمزه و مونا کریم در فیلم تلویزیونی "تولدی دیگر" بازی کرده‌اند.

شبکه دو

فیلم تلویزیونی "قناری" به کارگردانی و تهیه‌کنندگی سپهر محمدی و با بازی عزت‌اله رمضانی‌فر، پرویز پورحسینی و مجید مشیری، پنجشنبه 26 مرداد ماه ساعت 16:10 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده : "فرّخ» مردی است که برای گذران زندگی از خانه های مردم دزدی می‌کند. وی شبی به همراه همدستش برای دزدی به خانه ای می‌روند. هنگامی که فرخ قصد پائین پریدن از دیوار را دارد ، سرش با جدول برخورد کرده و به کما می‌رود. این در حالی است که همان زمان مرد صاحبخانه نیز به مرگ طبیعی از دنیا می‌رود. در اینجاست که روح فرخ با روح صاحبخانه برخورد می‌کند و صاحبخانه که فرد پرهیزکاری است او را به سیر اعمال و کردارش در گذشته می‌برد.

فیلم تلویزیونی "بیگانگان" به کارگردانی عباس رافعی و تهیه کنندگی منصورسهراب پور ، جمعه 27 مرداد ماه ساعت 16:10 از شبکه دو پخش می‌شود. داستان فیلم تلویزیونی "بیگانگان" با بازی قصی خولی، مکسیم خلیل، محمد حداقی و لیلیا الاطرش درباره خاطرات یک فلسطینی مبارز از زمان اشغال کشورش توسط یهودیان صهیونیست است.

احمد دانشجوی دانشگاهی است که لیلا نیز در آن مشغول به تحصیل است. احمد به لیلا علاقه‌مند است اما نمی‌تواند علاقه خود را بیان کند. فاروق دوست احمد، به او پیشنهاد می‌دهد برای پرستاری از پیرمردی به نام حُسام به خانه او برود. احمد به خانه حُسام می‌رود و با قبول شرایط فرزندان حسام، مشغول به کار می‌شود. حُسام که حال مناسبی ندارد، روی صندلی چرخدار می‌نشیند و مدت‌هاست که از خانه بیرون نرفته، احمد سعی می‌کند روحیه او را تغییر دهد و به همین خاطر او را به بیرون می‌برد. احمد به طور اتفاقی دفتر خاطرات حسام را می‌خواند و در مورد لیلا با او هم صحبت می‌شود. احمد متوجه می‌شود که حسام نیز در دوران جوانی به دختری به نام لیلا علاقه مند بوده که در زمان اشغال فلسطین توسط یهودیان، از او جدا می‌شود.

شبکه سه

فیلم سینمایی "هیام" پنجشنبه 26 مردادماه ساعت11:30 از شبکه سه سیما پخش می‌شود. در خلاصه داستان فیلم آمده: حسان متولد حیفا، دانشجوی ممتاز مهندسی و تبعه انگلستان برای ازدواج با دختر مورد علاقه‌اش هیام، از انگلستان عازم اردوگاه جنین در فلسطین اشغالی می‌شود. او قصد دارد پس از مراسم ازدواج با همسرش برای ادامه تحصیل به انگلستان برگردد. جشن عروسی آن دو در یک محفل کوچک اما گرم برگزار می‌شود. حمله گسترده اسراییل به اردوگاه جنین به زوج جوان اجازه نمی‌دهد این دو، رنگ آرامش را بینند. آنها که عازم انگلستان هستند در ایست بازرسی نیروهای اسراییلی از یکدیگر جدا می‌شوند. وقتی حسان به نوع برخورد مأموران با آنها اعتراض می‌کند، او را بازداشت می‌کنند.

جهاد سعد، ریم علی و سامرعمران درفیلم سینمایی " هیام" به کارگردانی محمد درمنش و تهیه کنندگی مهدی همایون فر، محصول سال 1382 فلسطین بازی کرده اند .

فیلم تلویزیونی " وفا" جمعه 27 مرداد ماه ساعت 9 ازشبکه سه سیما پخش می‌شود. "وفا" داستان جوانی به نام ژوبین پناهی است که به جرم جاسوسی برای کشور اسرائیل در لبنان زندانی است. او به دلیل مشکلات روحی و روانی که پس از کشته شدن پدر و مادرش در انفجار بمبی در قبرس، پیدا کرده به بیمارستان منتقل می‌شود. در این زمان مامور ویژه‌ای از طرف موساد و سازمان امنیت ملی اسرائیل برای ربودن او از آسایشگاه روانی وارد ایران می‌شود.

فرهاد اصلانی، الیزابت امینی، رضا ایرانمنش و بازیگران لبنانی عدی رعد، حسن عدنان، گیریتا غون و آنجو حمید در فیلم تلویزیونی " وفا" به کارگردانی محمد حسین لطیفی و تهیه کنندگی منصور سهراب‌پور بازی کرده اند .

شبکه چهار

فیلم سینمایی "یخ2" به کارگردانی "نیک کوپوس"، پنجشنبه 26مردادماه ساعت16 از شبکه چهار سیما بازپخش می‌شود. "سم نیل" و "ریچارد راکسبرو" درفیلم سینمایی"یخ2" محصول سال 2011 کشورهای انگلستان و نیوزیلند به ایفای نقش پرداخته‌اند.

فیلم تلویزیونی "نامه‌های خیس" به کارگردانی مرجان اشراقی‌زاده و تهیه‌کنندگی ناهید دل‌آگاه، جمعه 27مردادماه ساعت20:30 در قالب برنامه سینما4 از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

"نامه‌های خیس" داستان دختری به نام راضیه را روایت می‌کند که سال‌هاست از مادر پیر و بیمارش نگهداری می‌کند. او با کار بر روی لباس عروس امورات خود را می‌گذراند تا اینکه با ورود پسری به زندگی‌اش، در زندگی او و مادرش تغییراتی به وجود می‌آید. جواد عزتی و معصومه قاسمی‌پور در فیلم سینمایی "نامه‌های خیس" از تولیدات سال 1381 به عنوان بازیگران اصلی بازی کرده‌اند.

شبکه تهران

فیلم سینمایی "سینه سرخ" پنجشنبه 26مردادماه ساعت 13:30 در قالب برنامه تماشاخانه از شبکه تهران روی آنتن می‌رود. در این فیلم سینمایی با بازی "محمد نهنال"، "هانا نک مچ" و "بشرا کارامان" خواهید دید؛ یوسف نوجوانی است که همراه مادر و خواهرش در اردوگاه فلسطینیان زندگی می‌کند .برادرش مبارز و پدرش زندانی است. آنها وضع مالی خوبی ندارند، یوسف برای امرارمعاش، پرندههایش را می‌فروشد. همه جا حکومت نظامی است و جوانان به شهادت می‌رسند. یوسف تصمیم می‌گیرد دور دنیا سفر کند و وضعیت اردوگاه های فلسطینی را به اطلاع مردم دنیا برساند.

فیلم سینمایی "سینه سرخ" به کارگردانی "میشل خلیفی" محصول مشترک کشورهای انگلیس، بلژیک، اسپانیا و فلسطین درسال 1995 ساخته شده است.

فیلم سینمایی "بازگشت به حیفا" به کارگردانی "باسل خطیب" و تهیه‌کنندگی "قاسم حول"، محصول سال 2005 کشور سوریه، جمعه 27 مرداد ماه ساعت 13:30 از شبکه تهران پخش می‌شود. در خلاصه داستان فیلم آمده؛ شهر حیفا در سال 1948 مورد هجوم صهیونیستها قرار می‌گیرد و یهودیان جای فلسطین‌ها را می‌گیرند. زوجی یهودی، کودکی فلسطینی را که در جریان حمله به اسرائیل جامانده بزرگ می‌کنند. اما قاسم یکی از اقوام این کودک از مبارزین فلسطینی است که به دنبال بازگرداندن این کودک به والدینش می‌باشد.

"سامر المصری"، "تولین البکری" و "ماحر طبیبی" در فیلم سینمایی "بازگشت به حیفا" بازی کرده‌اند.

شبکه شما

فیلم تلویزیونی "دیدار" پنجشنبه 26 مرداد ماه ساعت 22:30 از شبکه شما پخش می‌شود.

فیلم تلویزیونی "برگی برای زیتون" به کارگردانی وحید درخشش‌فر و تهیه‌کنندگی سعید عدالتخواه، هم روز جمعه 27مرداد ماه ساعت 13:30 از شبکه شما پخش می‌شود. در خلاصه داستان فیلم آمده؛ در یکی از روستاهای قم در مدرسه‌ای که یک کلاس واحد برای دخترها و پسرها وجود دارد، مسابقه ای برپا می‌شود با عنوان نامه‌ای برای کودکان فلسطینی. از اینرو معلم کمی در مورد اختلافات قدیمی بین اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها توضیح می‌دهد و از بچه‌ها می‌خواهد آنچه را دوست دارند، طی نامه خود به کودکان بنویسند.

پریسا کلدوست و محبوبه ارمیاتی در فیلم تلویزیونی "برگی برای زیتون" به ایفای نقش پرداختند.

شبکه قرآن و معارف سیما

فیلم تلویزیونی " سرزمین مادری" به کارگردانی و تهیه‌کنندگی کامبیز کاشفی، جمعه 27 مرداد ماه ساعت 15 از شبکه قرآن ومعارف سیما پخش می‌شود. در خلاصه داستان فیلم با بازی مجید مظفری، هما روستا و گلاره عباسی آمده؛ سعید دانشجوی ایرانی المپیادی که مقام اول را در المپیک کسب کرده است با یک خانواده ایرانی که پدرش دکتراست زندگی می‌کند. اتفاقاتی می‌افتد که مشخص می‌شود اصلیت سعید فلسطینی است .

شبکه نمایش

فیلم‌های سینمایی ، تلویزیونی و انیمیشن "بوی پیراهن یوسف" ، "دور دنیا در هشتاد روز3»، "بازمانده» ، "بعد از زلزله" ، "فانوس سبز» و "لئون» پنجشنبه 26 مرداد ماه ساعت 13:20، 15 ، 17، 19 ،21:30 و 23 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

همچنین فیلم‌های سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن "آوای وحش"، "دور دنیا در هشتاد روز4"، "ارتفاع:45/6"، "خدایا بزرگی تو"، "نردبان خشم" و "شکارچی شنبه" نیز روز جمعه 27مرداد ماه ساعت13:20،15،17،19،21:30و23 از شبکه نمایش پخش می‌شود.