زرین‌دست در گفت‌وگو با هنرآنلاین درباره این پرسش که چقدر این مسئله که بیش از دو سوم بودجه ساخت یک فیلم در اختیار بازیگران فیلم قرار می‌گیرد، می تواند بدنه سینما را با مشکل مواجه کند، عنوان کرد: این رویکرد دوستان تهیه‌کننده کار ناعادلانه‌ای است و بر اثر سو مدیریت برخی از تهیه‌کنندگان انجام می‌شود. در سینمای صاحب سبک ایران که می‌بایست کیفیت فیلم در اولویت قرار بگیرد. توجه بی رویه به بازیگران و افزایش بدون منطق دستمزدشان عواقب بدی در پی خواهد داشت و کیفیت فیلم‌ها را تنزل می‌بخشد. موقعی که بخش زیادی از بودجه فیلم به بازیگران اختصاص پیدا می‌کند دیگر برای سایر عوامل انگیزه‌ای برای کار بهتر باقی نمی ماند.

فیلم‌بردار "حکم" با اشاره به مدیریت صحیح این مسئله و دوری کردن تهیه‌کنندگان از بازیگر‌سالاری گفت: امیدوارم دوستان تهیه‌کننده و مدیران تولید این شجاعت را داشته باشند تا بدون توجه به شرایط موجود و خواسته‌های غیر منطقی برخی از بازیگران با این قضیه برخورد جدی داشته باشند.

زرین‌دست همچنین در مورد فعالیت‌های اخیرش در حوزه سینما گفت: در انتظار شروع فیلم‌برداری "دست تنها" به کارگردانی مسعود کیمیایی هستم. این فیلم مثل اغلب ساخته‌های کیمیایی حال و هوای خیابانی دارد.

وی افزود: این ششمین همکاری من با مسعود کیمیایی است و معتقدم او مثل تخت جمشید ایران پر از تاریخ و تجربه است. کار کردن با کیمیایی یک سعادت بزرگ است چون او همیشه درجه یک و ممتاز است. کیمیایی یکی از تاثیرگذارترین کارگردانان سینمای ایران در چهار دهه اخیر است و اکثر جوانان فیلم‌سازان در کارهایشان از او تاثیر گرفته‌اند.

لازم به اشاره است، داستان فیلم "دست تنها" در باره تلاش مردی زندانی است که برای کمک به دخترش از زندان مرخصی می‌گیرد و درگیر اتفاقات متعددی می‌شود. فیلم‌نامه "دست تنها" سال‌ها پیش توسط اکبر ثقفی نوشته شده و کیمیایی به همراه مصطفی خرقه‌پوش بازنویسی این فیلمنامه را به پایان رسانده است.

سعید راد، گلچره سجادیه، اکبر زنجانپور و سوگل خالقی بازیگران اصلی فیلم هستند.