برگزاری اولین جلسه مشترک ستادهای اجرایی جشنواره در تهران و اصفهان خبرگزاری فارس: اولین جلسه مشترک مدیران ستادهای اجرایی تهران و اصفهان برای برگزاری بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودک و نوجوانان برگزار شد. به گزارش هنرآنلاین، اولین جلسه مشترک مدیران ستادهای اجرایی تهران و اصفهان برای برگزاری بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودک و نوجوانان برگزار شد. این جلسه که با حضور سید احمد میرعلایی دبیر جشنواره برگزار شد اعضای هر دو ستاد ضمن شناخت وظایف خود از طرف دبیر، فعالیت‌های صورت گرفته را تشریح کردند و همچنین نیازها و پیشنهادات خود را برای برگزاری هر چه بهتر جشنواره ارائه دادند.

سید احمد میرعلایی در این نشست تصریح کرد: جشنواره بین‌المللی فیلم کودک به لحاظ اهمیت و جایگاه، رویدادی معتبر و در سطح جهانی است و به نوعی بزرگترین رویداد موضوعی کشور به شمار می‌رود که باید زمینه تعالی جایگاه آن را فراهم کنیم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: بیست و شش سال از عمر این رویداد می‌گذرد و باید دست به دست هم دهیم و با برنامه‌ریزی مناسب این جشن ملی را برای کودکان و نوجوانان این سرزمین به گونه‌ای باشکوه رقم زنیم تا جشنواره فیلم کودک برگ زرین دیگری در فرهنگ ایران اسلامی باشد و برای رسیدن به این اتفاق به همدلی، فعالیت دلسوزانه و وفاق ملی نیازمندیم.

میرعلایی افزود: برگزاری یک جشنواره مطلوب حاصل تلاش تمامی اعضا در یک فرآیند منسجم و با برنامه است و امیدوارم این دوره از جشنواره از جشنواره بیست و پنجم که به گواه برخی از کارشناسان از نظر کمی و کیفی گام رو به جلویی بود، نیز فراتر رود.

در این دیدار وظایف و فعالیت‌های اعضای ستاد مرکزی و اعضای ستاد استانی جشنواره توسط دبیر این رویداد تشریح شد تا با تعامل این دو گروه جشنواره بیست و ششم فیلم کودک برگزار شود.

بازدید دبیر جشنواره فیلم کودک از دبیرخانه جشنواره و سال برگزاری مراسم اختتامیه و افتتاحیه از دیگر برنامه‌های این سفر بود.

بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از 17 تا 21 مهر ماه سال جاری در اصفهان برگزار می شود.