به گزارش هنرآنلاین، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی "لحظه طلایی"، "یاد استاد"، "خانه خوشبخت"، "بوران"، "قهرمانان"، "مادر نام دیگر عشق"، "کاراگاهان خصوصی"، "هدیه‌ای برای آقای تومی"، "یک مشت دروغ و توهم"، "حیران"، "چشمان اسماعیل"، "جزیره" از جمله فیلم‌هایی است که امروز و فردا، 12و13مردادماه، از شبکه‌های یک، دو، سه، چهار، تهران، شما، آموزش و نمایش پخش می‌شود.

شبکه یک

فیلم تلویزیونی "لحظه طلایی" به کارگردانی سپهر محمودی و با بازی مجید مشیری و علی جاویدفر، جمعه13مردادماه، ساعت16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

فیلم تلویزیونی "لحظه طلایی" در دو اپیزود "لحظه طلایی" و "تصویری دیگر" داستان متفاوت اجتماعی و خانوادگی را رقم می‌زند.

داستان اول: مهندس وارد ساختمان نیمه کاره شده و متوجه می‌شود که سرکارگرش به نام جمال یکی از دیواره‌های طبقه اول ساختمان در حال احداث‌اش را نساخته است. او بسیار عصبانی شده و با جمال درگیر می‌شود. داستان دوم: مریم دختر 8 ساله‌ای است که با پدرش وارد مترو می‌شود. کارگردان معروف سینما پندار که دنبال بازیگری برای نقش اول فیلمش می‌گردد با دیدن مریم متوجه می‌شود که این همان بازیگر مورد نظرش می‌باشد اما درست در شب اول فیلمبرداری مریم به بیماری آبله مرغان دچار شده و قادر به بازی در فیلم نمی‌باشد.

شبکه دو

فیلم تلویزیونی "یاد استاد" به کارگردانی علی توکل‌نیا و تهیه‌کنندگی حسن توکل‌نیا و با بازی منوچهر والی‌زاده، آرش تاج، افسانه ناصر، هومن حاجی عبداللهی و معصومه آقاجانی، امروز، ساعت16:10 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

فیلم تلویزیونی "یاد استاد" داستان امیر آذرمهر، مجری یکی از برنامه‌های زنده تلویزیونی است. او با یک تماس تلفنی از جانب همسر استاد روزبهان (معلم سابقش) به بیماری او پی می‌برد و پس ازگذشت سال‌ها بی‌خبری به سراغ او می‌رود. روزبهان که در جنگ شیمیایی شده، اکنون در بستر بیماری است و پزشکان به بهبود و زنده ماندن او امیدی ندارند.

فیلم تلویزیونی "خانه خوشبخت" به کارگردانی قاسم راضی و تهیه‌کنندگی مجتبی حسینی، از تولیدات صدا و سیمای مرکز کرمانشاه، جمعه 13مردادماه، ساعت16:10 از شبکه دو پخش می‌شود. فیلم تلویزیونی "خانه خوشبخت" با بازی هدایت هاشمی، مینا نوروزی‌فر، حمیدرضا نعیمی و سمیرا ذکایی قصه مردی را روایت می‌کند که در نگاه اول آدمی غیرمتعارف به نظر می‌رسد، ظاهری بسیار غلط‌انداز دارد و بیشتر شبیه به آدم‌های احمق و نادان است. این مرد بهروز خوشبخت (34ساله) نام دارد. او می‌خواهد ازدواج کند، اما موفق نشده است. او در حرفه خود یک فرد متفکر و عقل کل و بسیاراستثنایی است. با یک نگاه می‌تواند تعداد آجرهای به کار رفته در یک خانه، یک ساختمان، یک برج را بگوید. بنابراین او را می‌ربایند و همه در جستجویش به تکاپو می‌افتند.

شبکه سه

فیلم سینمایی "بوران" به کارگردانی "دومینیک سنا"، پنجشنبه 12مردادماه، ساعت11 از شبکه سه سیما بازپخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده؛ "کاری استکو" بازرس جنایی برای بررسی قتل به قطب جنوب می‌رود. در حین بررسی که برای آن صرفا سه روز فرصت دارد، قبل از زمستان و شب شش ماهه قطب مورد سوءقصد قرار می‌گیرد و در طوفان قطب دو انگشت دستش را نیز از دست می‌دهد. در نهایت مشخص می‌شود شش سال قبل هواپیمایی در قطب سقوط کرده که حامل گنجیه‌ای با ارزش از الماس است و برای تصاحب آن قتل صورت گرفته است.

"کیت بکینسال" و "گابریل ماچ" در فیلم سینمایی "بوران" محصول سال 2004 کشورهای امریکا، فرانسه و کانادا بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی "قهرمانان" به کارگردانی "سیومینگ‌تی‌سوی"، محصول سال2008 کشورهنگ کنگ، جمعه 13مردادماه، ساعت11 از شبکه سه سیما بازپخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی "دیکی چیونگ" آمده؛ ورزشکاران چین تصمیم می‌گیرند در مسابقات المپیک شرکت کنند. در ابتدا دولت برای تامین بودجه لازم قول همکاری می‌دهد، اما نماینده دولت در یک جلسه رسمی با مدیر آکادمی هنرهای رزمی و سایر رشته‌های وزرشی اعلام می‌کند که دولت تنها نیمی از این بودجه را متقبل خواهد شد. در شرایطی که یاس و نا امیدی بر ورزشکاران غالب شده، کونگ‌فو کاری به نام "پونگ فونگ" امید را در دل آنها زنده کرده و پیشنهاد می‌دهد ورزشکاران و رزمی‌کاران با برگزاری نمایش‌های خیابانی و صرفه‌جویی و پس‌انداز، تلاش خود را برای شرکت در مسابقات المپیک بکنند.

شبکه چهار

فیلم سینمایی "مادر نام دیگر عشق" امروز ساعت16 از شبکه چهارسیما بازپخش می‌شود. فیلم سینمایی "مادر نام دیگر عشق" قصه‌ای تازه و ملودرامی عاشقانه برای مادر و دختری که بعد از 17 سال جدایی رودرروی یکدیگر قرار گرفته‌اند و سپیده دختر کوچکی بوده که به اجبار پدر از مادرش دور مانده و مادر (لعیا زنگنه) هیچ اطلاعی از دخترش نداشته و هر روز در انتظار خبری از دخترش بوده است. حالا بر اثر یک تصادف دختر و مادر یکدیگر را می‌بینند. دختر با خانواده‌ای ازدواج کرده که کلاهبردارند.

لعیا زنگنه، عباس قلیچ‌پور و شهرزاد کمال‌زاده در فیلم سینمایی "مادرنام دیگرعشق" به کارگردانی ابوذر نوروزپور دیلمی و تهیه‌کنندگی جمشید سهرابی‌زاده به ایفای نقش پرداخته‌اند.

فیلم سینمایی "کارآگاهان خصوصی" فردا 13مردادماه ساعت20:30 در قالب برنامه سینما4 از شبکه چهارسیما پخش خواهد شد. در خلاصه داستان فیلم با بازی "تیم کانوی" و "دان ناتس" آمده؛ در پی قتل زوج سالمند و ثروتمند، دو کاراگاه خصوصی به خانه آنها وارد می‌شوند. با ورود دو کاراگاه قتل خدمه سرسرا شروع شده تا آخرین نفر آنها پیش می‌رود. در نهایت نیز مشخص می‌گردد، که مرد علیرغم حادثه ای که رخ داده، زنده مانده، با هماهنگی خدمه سرسرا قصد دارد مقابل کاراگاه از قاتلش که دختر خوانده اش باشد اعتراف بگیرد.

فیلم سینمایی "کارآگاهان خصوصی" محصول سال1980 کشور آمریکا به کارگردانی "لانگ الیوت" ساخته شده است.

شبکه تهران

فیلم سینمایی "هدیه‌ای برای آقای تومی" به کارگردانی "بیل کلارک"، محصول سال 2007 انگلیس، امروز ساعت13:30 در قالب برنامه "تماشاخانه" از شبکه تهران روی آنتن می‌رود.

در این فیلم سینمایی با بازی "اران بل"، "تام برنگر"، "توماس بریجس" و "کلیربارت" خواهید دید؛ پسری که پدرش در جنگ کشته شده با مادرش تصمیم می‌گیرند که محل زندگیشان را ترک کنند. پسر علاقه فراوانی به خراطی دارد آنها به خانه مردی می‌روند که مجسمه‌ساز و خراط است و همسر و فرزندانش را از دست داده است. پسر همراه مرد مجسمه‌ساز خراطی را یاد می‌گیرد، ولی احساس می‌کند که در کار خوب مرد خراط یک چیزی کم است و آن همان روح زندگی است.

فیلم سینمایی "یک مشت دروغ و توهم" به کارگردانی "تیبور تاکسز"، محصول سال 2009 کشور آمریکا، فردا ساعت13:30 از شبکه تهران پخش می‌شود.

داستان فیلم با بازی "کریستین اسلاتر"، "کیوبا گودینگ جی"، "آرو سارا آن اسچالتس" در مورد "وس" یک نویسنده جوان است که با اولین کتابش به شهرت زیادی می‌رسد، اما درست شبی که جشن معرفی اوست نامزدش "سامانتا" ربوده می‌شود. یکسال بعد وقتی "وس" وارث اموال "سامانتا" شده، درمی‌یابد که او با گروه‌های تبهکار در تماس بوده و همین همکاری، موجب شده که رئیس گروه، آلن به دنبال او باشد. در این بین "وس" با یک خبرنگار زن جوان نامزد می‌کند و برای نجات او از دست تبهکاران مجبور می‌شود که با آنها همکاری کند، غافل از اینکه نامزد جدیدش نیز عضو نیروهای مخفی است.

شبکه شما

فیلم تلویزیونی "حیران" به کارگردانی امین فرج‌پور و تهیه‌کنندگی عباس رافعی، امروز ساعت22:30 از شبکه شما پخش می‌شود. در خلاصه داستان فیلم آمده؛ پس از مراسم خواستگاری مهدی از حیران و انجام مراسم بله برون، آنها به صورت اتفاقی درمی‌یابند که حیران مشکوک به داشتن تومور مغزی است. میرزا پدر حیران برای نذر و دعای شفا یافتن دخترش راهی کربلا می‌شود ، اما بازنمی‌گردد.

ژیلا آل‌رشاد، محرم زینال زاده، مسعود یکانی و آذین سواحلی در فیلم تلویزیونی "حیران" از تولیدات صدا و سیمای مرکز اردبیل ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم تلویزیونی "چشمان اسماعیل" از تولیدات صدا و سیمای کرمان، فردا ساعت13:30 از شبکه شما پخش خواهد شد. در خلاصه داستان فیلم آمده؛ مهندس اسماعیل رسولی از جانبازان دفاع مقدس است که اکنون در زمینه طرح‌های اسید سولفوریک و هیدرو متالوژی درکرمان فعالیت می‌کند. او که در زمان جنگ تحمیلی از ناحیه چشم به خاطر گاز خردل دچار مصدومیت شده، در حال حاضر بعلت رخنه اسید در چشمش مجدداً آسیب دیده و راهی بیمارستان می‌شود.

علیرضا اوسیوند، آرش مجیدی و لیندا کیانی در فیلم تلویزیونی "چشمان اسماعیل" به کارگردانی کاظم راست‌گفتار و تهیه‌کنندگی علی آشتیانی‌پور بازی کرده‌اند.

شبکه آموزش

فیلم سینمایی "جزیره" به کارگردانی "مارک آلدریج"، فردا ساعت13:15 از شبکه آموزش پخش می‌شود.

داستان فیلم سینمایی "جزیره" از این قرار است که؛ پیتر مرد بسیار پرمشغله‌ای است که بیشتر وقت خود را صرف کار کردن می‌کند و برای خانواده‌اش وقت زیادی را اختصاص نمی‌دهد و وقتی قرار است همگی به یک سفر تفریحی دریایی بروند، او بخاطر کارش مجبور می‌شود جداگانه و بعد از رفتنشان به آنها بپیوندد، اما به او خبر می‌رسد که در سانحه طوفانی شدید همگی جان خود را از دست داده اند. پس خود را نمی‌بخشد و برای فرار از این حادثه به جزیره‌ای می‌رود و مسئولیت فانوس دریایی را قبول می‌کند. فیلم سینمایی "جزیره" محصول سال 2008 کشور انگلیس در ژانر خانوادگی ساخته شده است.

شبکه نمایش

فیلم‌های سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن "پلنگ صورتی2"، "سفرهای سندباد5"، "سفرخوش"، "سه نخاله"، "جنگ ستارگان6"و "مرد تاریکی"، "بهترین بازی دنیا"، "سفرهای سندباد6"، "خواب بد"، "10 بالاتر از 9"، "ای دوست مرابه خاطرآور" و "مردتاریکی2" هم امروز و فردا از شبکه نمایش پخش می‌شوند.