به گزارش هنرآنلاین، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی "‌عقاب"، "دو خرمای نارس، "‌رامونا و بیزوس"، "خرگوش کیک‌پز"، "‌ملکوت"‌، "‌تپه هارلی"، "‌زنده از پیپلی"‌، "ناپدید شدن در خیابان هفتم"، "‌سقوط آزاد"، "‌تاریکی"، "رسم مانده"‌، "فرشته‌ای برای می"، "وقتی تو خواب بودی"، "‌ یوز"، "شکارچی ترول"، "لری کراون"، "چشم آفتاب"، "ملک پدری"‌، "در جستجوی نمو"، "خدمتگزار شهر"، "رفیق بد"‌ و"اژدها تونو چطور آموزش بدین"،‌ "کلاه چرمی‌ها"و"‌کسی اینجا هست"‌ پنجشنبه و جمعه، 29و30 تیرماه ازشبکه‌های یک، دو، سه، چهار، تهران، شما، نمایش وآموزش پخش می‌شود.

شبکه یک

فیلم سینمایی "‌عقاب"‌ به کارگردانی کوین مک‌دونالد، پنجشنبه29تیرماه ساعت22 از شبکه یک سیما پخش می‌شود. در این فیلم خواهید دید: "مارکوس"‌ فرمانده جوان رومی که فرماندهی یک دژ قدیمی در انگلستان را برعهده می‌گیرد. طی چند عملیات موفقیت‌آمیز، توسط سنای روم بازنشسته شده و خانه‌نشین می‌شود. پدر "مارکوس"‌ فرمانده ارشد لژیون نهم روم است که پانزده سال قبل از همه این اتفاقات به انگلستان حمله کرده و پس از، از دست دادن 5 هزار سرباز، عقاب طلایی را که سمبل و نماد روم بوده، به ارتش دشمن واگذار کرده است. این ماجرا که نام خانوادگی آنها را بسیار منفور نموده باعث عذاب وجدان ‌مارکوس‌ می‌شود.

فیلم سینمایی "عقاب"‌ با بازی "چَنینگ تتوم" و "جیمی بل"، محصول سال2011 در کشورهای آمریکا و انگلیس ساخته شده است.

فیلم تلویزیونی "دو خرمای نارس"‌ جمعه 30 تیرماه ساعت16 از شبکه یک سیما روی آنتن می‌رود. در خلاصه داستان فیلم آمده: شکوه سینایی بعد از سال‌ها تدریس بازنشسته می‌شود. حالا او همه وقتش را صرف کارهایی می‌کند که همیشه آرزویشان را داشته است. اما آشنایی او با پسربچه‌ای به نام زهیر که برای تحقق رویاهایش تلاش می‌کند همه چیز را تغییر می‌دهد. او که در مسیری کاملا متفاوت و غیرمنتظره افتاده مجاب می‌شود که به زهیر در رسیدن به آرزوهایش کمک کند و با این کار به نوعی در لذت تحقق آرزوهای او سهیم گردد.

فاطمه گودرزی و مهتاج نجومی در فیلم تلویزیونی "دو خرمای نارس"‌ به کارگردانی مجید امامی و تهیه کنندگی احمد زالی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

شبکه دو

فیلم سینمایی "رامونا و بیزوس"‌ به کارگردانی "الیزابت آلن" و تهیه‌کنندگی "دنیس دی نوی"، با بازی "سلنا گومز"، "جوئی کینگ" و "سیرا مک کورمیک"، پنجشنبه 29 تیرماه ساعت 14:30 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم سینمایی "رامونا و بیزوس"‌ محصول سال2010 کشور آمریکا آمده است: رامونا دختر کوچک و دوست داشتنی است که خیالپردازی‌های او زبانزد عام است. خانواده‌ی کوییمبی به تازگی به دلیل اینکه پدر خانواده شغل خود را از دست داده، دچار مشکلات مالی شده‌اند. به نحوی که مادر خانواده با زحمت شغلی پاره‌وقت پیدا می‌کند تا بتواند مانع از فروپاشی خانواده شود و همچنین بتوانند خانه‌ای را که در آن زندگی می‌کنند حفظ کنند. رامونا دختر کوچک خانواده سعی می‌کند هرطورکه شده به خانواده کمک کند، اما کوچکتر از آن است که کسی به حرف‌هایش توجه کند و همچنین خانواده کوییمبی در حال حاضر مشغله‌های ذهنی فراوانی دارند و نمی‌توانند وقت کافی برای او بگذارند.

انیمیشن "خرگوش کیک‌پز"‌ به کارگردانی "لیجون سان" و تهیه‌کنندگی "لیجونگ سان" و "الیوت تانگ"، جمعه30 تیرماه ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در انیمیشن "خرگوش کیک‌پز"‌ محصول سال2011 کشور چین می‌بینیم: "‌شیفو"‌ که فرمانروای ورزش کانگ‌فو است از شاگردش"بیگی"‌ می‌خواهد به پیش دخترش "‌پونی"‌ برود و نامه‌ایی را که پدر برای او فرستاده به او بدهد و از او بخواهد به پیش پدر بازگردد. بعد از رفتن "بیگی" افراد شروری به سر دستگی "اسلش"‌ به فرمانروا "شیفو" حمله می‌کنند. آنها می‌خواهند نشان استادی را از او بگیرند، اما بعد از اینکه موفق به گرفتن نشان نمی‌شوند، شیفو را با سمی مسموم می‌کنند و از آنجا می‌روند.

فیلم تلویزیونی "ملکوت"‌ به کارگردانی محمدرضا آهنج و تهیه‌کنندگی محسن شایان‌فر، جمعه 30 تیرماه ساعت23 ازشبکه دو سیما روی آنتن می‌رود.

داستان فیلم با بازی محمدرضا شریفی‌نیا، پروانه معصومی، احمد نجفی، رضا رویگری و علی دهکردی در مورد حاج فتاح مرد ثروتمندی است که در روزهای اول ماه رمضان تصادف کرده به کما می‌رود و در بیمارستان بستری شده است. او مورد لطف و عنایت خدا قرار می‌گیرد و توسط یک مأمور از طرف خدا به پاکسازی اعمال زشت دنیوی خود می‌پردازد. حاج فتاح در دوران جوانی همسر دیگری داشته است که پس از مدتی آن را رها کرده و همسر دیگری اختیار می‌کند، که پزشک حاج فتاح پس از کنکاش متوجه می‌شود که پسر واقعی او می‌باشد و کلیه ثروت حاج فتاح متعلق به مادر اوست.

شبکه سه

فیلم سینمایی "‌تپه هارلی"‌ به کارگردانی "دان موست"، پنجشنبه 29 تیرماه ساعت11 از شبکه سه سیما بازپخش می‌شود. این فیلم با بازی "کریستوفرهانکینس" و "کریستین دور"، محصول سال 2011 در کشورآمریکا ساخته شده است.

فیلم سینمایی "زنده از پیپلی"‌ به کارگردانی "آنوشا ریزیوی" و با بازی "اومکار داس مانیک پوری" و "راگ هاویر یاداف"، محصول سال2010 کشور هند، پنجشنبه 29 تیرماه ساعت 19 از شبکه سه سیما پخش می‌شود. داستان فیلم از این قرار است که: ناتا و بودتیا دو برادر فقیر کشاورز هستند که به علت نداشتن سرمایه از بانک وام می‌گیرند، اما محصول به دست آمده کفاف بدهی‌های آنها را نمی‌دهد و بانک می‌خواهد زمین آنها را تصاحب کند. دو برادر به هر دری می‌زنند، نمی‌توانند پول تهیه کنند، اما آنها می‌شنوند که دولت به هر کشاورزی که خودکشی کند صدهزار روپیه می‌دهد.

فیلم سینمایی "‌ناپدید شدن در خیابان هفتم"‌ به کارگردانی "برود اندرسون" و تهیه‌کنندگی "تاو کریستنسن"، پنجشنبه 29 تیرماه ساعت23:30 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده: خاموشی وسیعی در شهر دیترویت آمریکا رخ می‌دهد و تمام شهر در تاریکی فرومی‌رود. در طول تاریکی تمامی افرادی که در شهر بوده‌اند بطور مرموزی ناپدید می‌شوند و جز لباس‌هایشان چیزی باقی نمی‌ماند. تعداد انگشت‌شماری از آنها باقی می‌مانند که در می‌یابند تنها راه نجات ماندن در نور و پرهیز از سایه و نقاط تاریک است. "هایدن کریستنسن" و "تاندی نوتون" در فیلم سینمایی "ناپدید شدن در خیابان هفتم"‌ محصول سال2010 کشورآمریکا، بعنوان بازیگران اصلی ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم سینمایی "سقوط آزاد"‌ به کارگردانی "جورج مونتسی"، محصول سال1995 کشورهای کانادا و آمریکا، جمعه 30 تیرماه ساعت11:30 ازشبکه سه سیما باز پخش می‌شود. در این فیلم با بازی "ویلیام دووان" و "اسکات هایلند" بعنوان بازیگران اصلی بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی "تاریکی"‌ به کارگردانی "سانجی لی لا"، جمعه30 تیرماه ساعت14:30 روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود. در خلاصه داستان فیلم آمده: خانواده "مک نلی" صاحب فرزندی استثنایی (نابینا و ناشنوا) می‌شوند، او را "میشل" نامگذاری می‌کنند و چون راه مناسبی برای تربیت او نمی‌یابند از آقای ساهایی (معلم بچه‌های استثنایی) تقاضای کمک می‌کنند. او به خانه آنها آمده و به شیوه خود به تعلیم میشل می‌پردازد و بالاخره موفق به این کار می‌شود و میشل را تا مدارج تحصیلی دانشگاهی همراهی می‌کند. فیلم سینمایی "تاریکی"‌ با بازی "رانی موکرچی" و "آمیتا باچان"، محصول سال2005 در کشور هند ساخته شده است.

فیلم تلویزیونی "رسم مانده"‌ به کارگردانی داوود موثقی و تهیه‌کنندگی محسن دانشور، جمعه30 تیرماه ساعت 19 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

داستان فیلم تلویزیونی "رسم مانده"‌ با بازی سیاوش طهمورث، افسانه ناصری و شهرام عبدلی از این قراراست که؛ سهراب محیط‌بان یک روستاست که دائم با شکارچیان و قاچاقچیان درگیر می‌شود. پسرش هم روزمزد کارخانه‌ای در آنجاست. سهراب با صمد پسر جوانی که هم سن پسرش است بعلت دستگیری یکی از بستگانشان درگیر است. صمد از مقصود دعوت می‌کند تا با او کشتی بگیرد. سهراب تصمیم می‌گیرد خودش بجای وی به گود برود ولی درست همان روز در محیط‌بانی کشته می‌شود و مبلغ زیادی پول در اطاق او پیدا می‌شود.

شبکه چهار

فیلم سینمایی "فرشته‌ای برای می‌"‌ به کارگردانی "هارلی کوک لیس"، پنجشنبه 29 تیرماه ساعت 16 از شبکه چهارسیما باز پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده: تام پسر جوانی است که با خانواده خود ناسازگاری دارد و نمی‌تواند با پدر و مادر خود ارتباط برقرار کند، او در یکی از روزها برحسب تصادف در ماشین زمانی قرار گرفته و به پنجاه سال قبل، جنگ جهانی دوم می‌رود. او با دختر کوچکی به نام "می"‌ برخورد می‌کند که در جنگ خانواده‌اش را از دست داده و بسیار ضعیف و بی‌پناه است."جولی کوکس" و "شارلوت واک فیلد" در فیلم سینمایی "فرشته‌ای برای می‌"‌ محصول سال2002 انگلستان به ایفای نقش پرداختند.

فیلم سینمایی "‌ وقتی تو خواب بودی"‌ جمعه 30 تیرماه ساعت 20:30 درقالب برنامه "‌ سینما 4"‌ ازشبکه چهارسیما پخش خواهد شد.

درخلاصه داستان فیلم با بازی بیل پولمن و ساندرا بلوک آمده : لوسی، دختربلیط فروش در حالی که از زندگی یک نواخت و کسل بارش خسته شده است ؛ در آرزوی ازدواج با مشتری ثروتمند و همیشگی اش به سرمی برد که ازقضا روزی به وی حمله شده ؛ مجبورمی شود مرد را نجات دهد. پیترکه مورد چند سارق واقع شده؛ توسط لوسی نجات یافته و به کما می‌رود. فیلم سینمایی "‌ وقتی تو خواب بودی "‌ محصول سال 1995 به کارگردانی جان ترتل تاب درکشورآمریکا ساخته شده است.

شبکه تهران

انیمیشن "یوز"‌ به کارگردانی علیرضا کاویان‌راد، پنجشنبه29تیرماه ساعت13:30 در قالب برنامه "‌تماشاخانه"‌ از شبکه تهران روی آنتن می‌رود.

داستان انیمیشن "یوز"‌ در مورد حیوانات حیات وحش ایران است که کم‌کم روبه نابودی رفته‌اند. از جمله یوز ایرانی که در خراسان موجود بوده و حالا تعدادشان رو به افول است. این انیمیشن به صورت دو بعدی و طراحی دستی در مرکز پویانمایی صبا تولید شده است.

40 دقیقه بامداد روز جمعه 30 تیرماه فیلم سینمایی "شکارچی ترول"‌ به کارگردانی "اندرو اوردال"، از شبکه تهران بازپخش می‌شود. "اوتو چیرسن"، "روبرت استاتنبرگ"، "نوت ناروم" و "توماس آلف لارسن" در فیلم سینمایی "شکارچی ترول"‌ محصول سال2010 کشور نروژ بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی "لری کراون"‌ به کارگردانی "تام هنکس"، جمعه 30 تیرماه ازشبکه تهران پخش خواهد شد. در خلاصه داستان این فیلم آمده: "لری کراون" به بهانه اینکه تحصیلات دانشگاهی ندارد از محل کارش اخراج می‌شود. به همین خاطر تصمیم می‌گیرد در رشته‌ای دانشگاهی تحصیل کند و رشته‌ای اقتصادی را انتخاب می‌کند که درسی به نام سخنرانی و ارتباطات دارد. استاد این درس زنی به نام "مرسی تینو" است. زنی بد اخلاق که کلاس بسیار کم طرفداری دارد و به نظر می‌رسد که در هر دو وجه شغلی و شخصی شکست خورده است.

فیلم سینمایی "لری کراون"‌ محصول سال 2011 در کشور آمریکا ساخته شده است.

شبکه شما

فیلم تلویزیونی "چشم آفتاب"‌ پنجشنبه 29تیرماه ساعت 22:30 از شبکه شما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده: در حین کاوش‌های شهر سوخته استان سیستان و بلوچستان گروه اکتشاف به شی عتیقه‌ای برمی‌خورد که متعلق به چهار هزار سال قبل است. ساسان امیری دانشجوی الکترونیک و نفر اول کنکور که خود را در قالب کارگر در گروه کاوش جا زده است، سعی می‌کند به گونه‌ای این شی عتیقه را که اکنون شهرت جهانی پیدا کرده است، بدست آورد و آن را به قاچاقچیان بین‌المللی بفروشد.

رضا خداد بیگی، محمدرضا فروتن، حسن مخمر و محمود عزیزی از بازیگران اصلی فیلم تلویزیونی "چشم آفتاب"‌ به کارگردانی حسن لفافیان و تهیه کنندگی مجید افضلی می‌باشند.

فیلم تلویزیونی "‌ ملک پدری "‌ جمعه 30 تیرماه ساعت 13:30 از شبکه شما پخش می‌شود. درخلاصه داستان فیلم آمده : پدری پیر ازغم اعتیاد فرزندش ساسان سکته می‌کند. او پس از بهبودی نسبی شرطی برای اعضای خانواده تعیین می‌کند. مبنی بر این که هرکس پسرش را از اعتیاد برهاند خانه ای ویلایی به او به ارث می‌رسد. سید رضا حسینی ،کیانوش گرامی، فریده دریامج ،علی ابوالحسنی ،عزت اله رمضانی فر،عبدالهادی محقق ومژگان ترانه درفیلم تلویزیونی "‌ملک پدری"‌ به کارگردانی رسول صانعی و تهیه کنندگی ایرج سعدی ازتولیدات صداوسیمای مرکزهمدان به ایفای نقش پرداختند.

شبکه نمایش

پنجشنبه 29 تیرماه ساعت 15 انیمیشن "‌درجستجوی نمو"‌ به کارگردانی "اندرو استیسون ولی آنکریچ"، محصول سال 2003 کشورهای استرالیا و آمریکا ازشبکه نمایش پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده: نمو دلقک ماهی کوچکی است که پدرش به خاطرمرگ مادراو نسبت به حفاظت از وی بسیارحساس شده به طوری که تقریباً همه جا با وی می‌رود و حتی روز اول مدرسه با نمو می‌رود، ولی نمو دریک لحظه غفلت توسط انسان ها گیرمی افتد.

پنجشنبه 29تیرماه ساعت 19 فیلم سینمایی "‌ خدمتگزار شهر "‌ به کارگردانی رانجیت کاپور از شبکه نمایش پخش می‌شود. دراین فیلم با بازی ریشی کاپور و پرینشو چاترجی خواهید دید : اهالی یکی از روستاهای هند که از امکانات رفاهی کمی برخوردارند، تصمیم می‌گیرند تا برای شهرخود تبلیغ کنند و باعث پیشرفت آن شهرشوند. لذا پسر راج کاپور را به شهر خود دعوت می‌کنند. او که در سفر پدر و مادرش به این روستا متولد شده بود، اکنون قصد دارد نماینده مجلس شود و این دعوت را می‌پذیرد تا برای خودش نیز تبلیغ کند. فیلم سینمایی "‌ خدمتگزارشهر"‌ محصول سال 2009 درکشورهند ساخته شده است.

فیلم تلویزیونی "‌رفیق بد"‌ به کارگردانی عباس احمدی مطلق و با بازی ایرج طهماسب، حمید جبلی و هما روستا جمعه 30 تیرماه ساعت 13:20 ازشبکه نمایش پخش خواهد شد.

داستان در مورد حبیب است که پس ازسالها به ایران برمیگردد وسراغ دوست قدیمی¬اش عزیز که دریک آسایشگاه روانی بستری است،میرود. عزیزحرف نمی‌زند وحبیب را نمی شناسد. به توصیه پزشک، حبیب به تعریف ماجرای دوستی خود و عزیز درحضوراو می‌پردازد.

انیمیشن "‌اژدهاتونو چطورآموزش بدین"‌ جمعه 30 تیرماه ساعت 15 روی آنتن شبکه نمایش می‌رود.

در این انیمیشن می‌بینیم: هیکاپ نسبت به بقیه وایکینگ‌ها ضعیف‌تر است. پدر او رییس وایکینگ‌هاست. وایکینگ‌ها مورد حمله اژدها ها قرار می‌گیرند که هرکدام انواعی دارند. یکی از این اژدها، اژدهای شبیخون زن است که در شب می‌آید و چون سیاه است کسی آن را نمی تواند، ببیند و به همین دلیل همیشه فرارمی کند. هیکاپ دستگاهی ساخته که می‌خواهد با آن اژدهایی را بگیرد. او یک شب با آن دستگاه اژدهایی را می‌زند ،ولی وقتی می‌خواهد او را بکشد نمی تواند و او را آزاد می‌کند.

فیلم سینمایی "اژدهاتونو چطورآموزش بدین"‌ به کارگردانی "کریس ساندرس" و تهیه‌کنندگی "بونی آرنولد"، محصول سال 2010 درکشور آمریکا ساخته شده است.

فیلم سینمایی "‌از نسل آفتاب "‌ جمعه30 تیرماه ساعت 19 ازشبکه نمایش پخش خواهد شد. درخلاصه داستان فیلم با بازی "آمیتا پاچان" خواهید دید: پسرخانواده‌ای علیرغم میل باطنی پدر با دختر مورد علاقه خودش ازدواج می‌کند و موجب ناراحتی پدر می‌شود. پدر پسر را بخاطر همین ازدواج بیرون می‌اندازد و پسر دچار مشکلاتی در زندگی می‌شود و بعد از مدتی پدر دلش به حال پسرش به رحم می‌آید و با پسرش آشتی می‌کند.

فیلم سینمایی "‌کلاه چرمی‌ها"‌ روز جمعه 30 تیرماه ساعت 21 از شبکه نمایش سیما پخش می‌شود. فیلم سینمایی "‌کلاه چرمی‌ها"‌ مسابقات فوتبال آمریکایی (باشگاهی) را بررسی می‌کند که یک تیم معروف فوتبال آمریکایی بر اثر نداشتن اسپانسر، بازیکنان آن به مشاغل قبل از فوتبال برگشته و تیم منحل می‌شود، در همین حین یک بازیکن بسیار خوب فوتبال وارد شهر می‌شود. سرپرست تیم دوباره بدنبال درست کردن تیم با بازیکن معروف که تمام شهر او را قهرمان جنگ می‌دانند قرارداد و تیم مجدد وارد مسابقات می‌شود، یک خبرنگار که همسر سابق مسئول تیم است، پیگیری می‌کند که اصلا این ورزشکار نه تنها قهرمان جنگ نبوده بلکه یک بزدل و ترسو بوده است.

"جرج کلونی" و "رونی زلویگر" به عنوان بازیگران اصلی در فیلم سینمایی"‌کلاه چرمی‌ها" به کارگردانی "جرج کلونی"، محصول سال 2008 کشورهای آلمان وآمریکا ایفای نقش کرده‌اند.

گفتنی است، فیلم‌های سینمایی "‌اعتراف "‌ و "‌فرارازآلکاتراز"‌ روز جمعه 30 تیرماه ساعت17و23 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

شبکه آموزش

جمعه30 تیرماه ساعت 13:15 فیلم سینمایی "کسی اینجا هست"‌ به کارگردانی "جان کِرولی"، محصول سال 2008 کشور انگلیس از شبکه آموزش پخش میشود.

در خلاصه داستان فیلم آمده: دریک منطقه ییلاقی "ادوارد"‌ پسر بچه‌ای 10 ساله به همراه پدر و مادرش در یک خانه سالمندان زندگی می‌کند. او به علت حضور این همه سالمند در کنارشان و مرگ‌هایی که به علت کهولت سن آنها پیش می‌آید، از لحاظ روحی دچار بحران شده است. تنها سرگرمی او مشغولیت به آزمایش‌هایی است که بعلت نداشتن جای خالی برای انجام آنها مرتب با مادرش در حال بحث و جدال است چراکه او‌ عقیده دارد حضور این سالمندان جای او را در خانه تنگ کرده است.