به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، در بخش سینمای جهان فیلم «بیداری» به کارگردانی پنی مارشال محصول سال ۱۹۹۰ به زبان انگلیسی به مدت ۱۲۱ دقیقه، روز چهارشنبه۲۰ اردیبهشت ماه ساعت ۱۶:۳۰ در سالن سینماتک موزه هنرهای معاصرتهران به نمایش درمی آید.

این فیلم درباره یک دانشمند زیست شناس و روانشناس (رابین ویلیامز) است که وارد مرکزی می شود که در آن افرادی نگهداری می شوند که از نظر روانی دچار یک ایست و خواب قوی شده اند و از نظر جسمی نیز به چیزهای بسیار کمی واکنش نشان می دهند. در واقع همچون انسان‌هایی مرده می‌مانند که راه می روند. این روانشناس تصمیم می گیرد بر روی این بیماران پژوهش کرده ،دارویی را که برای بیماران پارکینسون تجویز می شود به آنها بدهد و به خصوص از بیماری خاص(با بازی رابرت دنیرو) شروع می کند. آزمایش جواب مثبت داده بیماران درمان شده و از خواب چندین ساله جسمانی و روانی خود بیدار می شوند ،اما پس از مدتی بیماری دوباره به بدن برمی گردد و دیگر به دارو جواب نمی دهد و ....

یادآوری می شود علاقه مندان در خصوص استفاده از برنامه نمایش فیلم می توانند روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته ساعت ۱۶:۳۰ به موزه هنرهای معاصرتهران واقع در خیابان کارگر شمالی مراجعه و یا جهت اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی www.tmoca.com و یا با شماره تلفن ۸۸۹۵۱۹۶۵ (روابط عمومی) و ۸۸۹۵۵۷۵۳ (سینماتک) تماس حاصل کنند.