به گزارش هنرآنلاین، به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، در ادامه برنامه نمایش فیلم در بخش سینمای ایران فیلم «جعفرخان از فرنگ برگشته» به کارگردانی علی حاتمی، محصول سال ،۱۳۶۶ به مدت ۸۸ دقیقه، روز یکشنبه هفدهم اردی‌بهشت ماه، ساعت ،۱۶:۳۰ در سالن سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش درمی آید.

این فیلم از آنجا آغاز می‌شود که جعفر خان، فرزند حاج اکبر، از فرنگ بازمی گردد و پدر با دیدن سر و وضع نامتعارف او در می‌یابد که باید خود را به آب و آتش بزند تا بتواند از جعفر همانی بسازد که می‌خواهد. کوشش پدر ناموفق می‌ماند زیرا دولت به جعفر میدان می‌دهد تا در جهت عملی کردن افکارش بتازد.

جعفر مأمور می‌شود تا در جعفرآباد که به نیوجف تغییر نام داده، شهری صنعتی و فضایی بسازد. اهالی روستا به عنوان کارگر برنامه های جعفر به کار گمارده می‌شوند تا جامعه آرمانی او را بسازند. حاجی که نمی‌تواند جعفر را به راه بیاورد، پس از آنکه می‌شنود او با یک دختر فرنگی ازدواج کرده است سکته می‌کند و با مشورت داماد حاجی به جای بیمارستان روانه تیمارستان می‌شود اما روان پزشک او را به خانه می‌برد و مراقبت می‌کند. جعفرخان در غیبت پدر برنامه‌هایش را عملی می‌کند و ... .

علاقه‌مندان در خصوص استفاده از برنامه نمایش فیلم می‌توانند روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته ساعت ۱۶:۳۰ به موزه هنرهای معاصر تهران واقع در خیابان کارگر شمالی مراجعه و یا جهت اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی www.tmoca.com و یا با شماره تلفن ۸۸۹۵۱۹۶۵ (روابط عمومی) و ۸۸۹۵۵۷۵۳ (سینماتک) تماس حاصل کنند.