به گزارش هنرآنلاین، انیمیشن "حسنی و مرغ تخم طلا" تولیدی از استودیو انیمیشن "آریا صنعت تخیل" که با مجوز این اداره کل در استان مشغول فعالیت است، با هدف حمایت از محصولات بومی در استان با تخفیف 30 در صدی شامل (20 درصد تخفیف از طرف شرکت آریا صنعت و 10 در صد از طرف اداره کل ارشاد لرستان) توزیع می‌شود.

داستان این انیمیشن به این صورت است: سالها پیش، جادوگر پیر و مهربانی که در سرزمین ابرها زندگی می کرد و صاحب مرغ تخم طلا و جعبة موسیقی جادویی بود ، اما غول بدجنس قصة ما، جادوگر را از خانه اش بیرون کرد و خانه و مرغ تخم طلا و جعبة موسیقی جادویی او را به زور از او گرفت. جادوگر خوشقلب و پیر قصة ما، چندین بار تلاش کرد به تنهایی با غول مبارزه کند واین موجود زورگو را از خانة خود بیرون کند، اما هربار شکست می خورد و غول بدجنس، او را با لگد، از با لای سرزمین ابرها به پایین پرتاب می کرد. حتی چندین مرتبه، این جادوگر پیر و بیچاره، روی خارها فرود آمد و خارهای زیادی در پشت او فرو می رفت.

غول خیلی قوی بود وجادوگر به تنهایی نمی توانست خانه و اثاثیة جادویی خود را از او پس بگیرد. به همین دلیل به دنبال کسی می گشت تابا کمک او بتواند بر غول پیروز شود.اکنون چندسالی است که جادوگر آواره از این شهر به آن شهر و از این روستا به آن روستا ، می گردد تا همرزمی برای این مبارزة بزرگ پیدا کند. این همرزم کسی نیست جز حسنی قهرمان شجاع و باهوش قصة ما، که در روستایی با صفا و به دور از هیاهوی شهر، همراه با مادرش و دوستان با نمکش ( بز فسقلی, قورباغه, پرندگان, سنجاقک, آقا لاک پشته, حلزون و کفشدوزک) به زندگی بازی و شادی مشغولند.

این فیلم کودکانه - طنز و فانتزی با رقص و آواز شخصیت کمیک فیلم " آقا قورباغه " آغاز می شود و با شادی و رقص و آواز همۀ کاراکترها از جمله : غول - جادوگر - حسنی و همه دوستان بانمکش پایان می یابد.

انیمیشن "حسنی و مرغ تخم طلا" تولیدی ازاستودیو انیمیشن " آریا صنعت تخیل " است که تا پایان مهرماه جاری توسط ویدئو رسانۀ " آریا رسانه پخش بروجرد " و پخش تصویر دنیای هنر در شبکه ویدئویی و سوپر مارکتهای استان لرستان همزمان با سراسر کشور پخش شده و در دسترس علاقه مندان است.

انتهای پیام/38