به گزارش هنرآنلاین، سید قاسم قربانی از ارائه آموزش‌های لازم در حوزه صنایع دستی به یک‌هزار و 500 نفر در شش ماه نخست سال جاری خبر داد و گفت: به همین منظور 700 نفر از این آموزش‌ها به صورت رایگان توسط این سازمان و 800 نفر دیگر نیز در کارگاه‌های صنایع دستی بخش خصوصی به علاقه‌مندان صنایع دستی در استان ارائه شده است.

وی با اشاره به اینکه قرار است در شش ماه دوم سال جاری نیز تعداد یک‌هزار و 500 نفر در حوزه صنایع دستی آموزش داده شود، اظهار کرد: برای ارائه آموزش‌های لازم در این صنعت، در مجموع 20 دوره آموزشی در شهرهای خرم‌آباد، بروجرد، الیگودرز، الشتر و نورآباد برگزار شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه در سال جاری 3 هزار کارت ارائه آموزش در حوزه صنایع دستی برای افراد علاقه‌مند صادر می‌شود، تصریح کرد: تاکنون یک‌هزار و 500 نفر از افراد علاقه‌مند صنایع دستی این کارت‌ها را دریافت کرده‌اند.

قربانی ادامه داد: در این راستا علاقه‌مندان در رشته‌هایی نظیر گلیم، جاجیم بافی، قلم زنی، منبت، معرق و مشبک چوب، سفال و قفل سازی آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.

وی ابراز امیدواری کرد: با ارائه این گونه آموزش‌ها بتوان افراد بیشتری را برای استفاده از هنر صنایع دستی به سمت این هنر سوق داد.

انتهای پیام/28