به گزارش هنرآنلاین، غلامرضا منتظری در ششمین جلسه شورای اداری استان با اعلام این خبر گفت: مد پدیده امروز و دیروز نیست بلکه از زمان خلقت انسان به اشکال مختلف مورد توجه بوده است.

وی افزود: اگر مد را از زندگی حذف کنیم دیگر چیزی به عنوان تنوع وجود نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: اگر از لباس‌های قومی و محلی گلستان مد را حذف کنیم، زیبایی و جاذبه ای در آن‌ها وجود نخواهد داشت.

منتظری بیان کرد: مد تجلی کننده احساسات و عواطف انسان‌ها و مولفه موثری در سعادت و شقاوت انسان‌ها به شمار می‌رود که در طول تاریخ حکومت‌های استبدادی از این ظرفیت به نفع خود بهره گرفته‌اند و ما متأسفانه تاکنون از آن غافل بوده‌ایم.

وی ادامه داد: باید بنا به خواسته های مقام معظم رهبری، از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری اسلام، برای ارائه مدهای متناسب با اصالت و ذائقه مردم بهره گیری کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان عنوان کرد: باید برای جوانان فرصت انتخاب را فراهم کنیم و الگوها و مدهای متناسبی را به بازار ارائه نماییم.

وی با اشاره به دستور رهبری و شکل گیری کارگروه ساماندهی مد و لباس گفت: این کارگروه بنا به دستور مقام معظم رهبری و با مسئولیت مستقیم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تصویب مجلس و تأییدیه شورای نگهبان شکل گرفت و اولین تجربه نمایشگاه مد و لباس نیز سال گذشته در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم رقم خورد که بیشترین استقبال کننده را داشت.

منتظری ادامه داد: دومین تجربه نمایشگاهی نیز از نهم تا 20 آبان ماه در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود و اولین تجربه جشنواره مد و لباس در سطح استانی برای نخستین بار به میزبانی استان گلستان و در دی‌ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

وی اعلام کرد: این نمایشگاه در چند بخش نمایشگاه و فروشگاه تولیدات تولید کنندگان بومی استان شامل مانتو، البسه مجلسی، اداری، چادر و مقنعه و بخش دیگر نیز شامل نمایشگاه لباس‌های بومی و محلی استان است.

وی اضافه کرد: در بخش دیگری از این نمایشگاه آثار تولید برگزیده کشور در حوزه چادر و مقنعه و مانتو و بخش چهارم محل عرضه مستقیم چادر با کیفیت بالا و هزینه پایین است. هم چنین در این نمایشگاه برای نخستین بار پوشاک آقایان نیز عرضه خواهد شد.

منتظری گفت: در بخش علمی این نمایشگاه نیز کرسی‌های آزاد اندیشی با مفاهیم مرتبط با حوزه روانشناسی رنگ‌ها، چرایی مد و ... برگزار می‌شود.

انتهای پیام/38