به گزارش هنرآنلاین ، در این مراسم، معاون هنری سینمایی اداره کل ارشاد استان ضمن خیرمقدم به هنرمندانی که به خاطر ترویج فرهنگ رضوی در کشور به استان سفر کرده‌اند، بیان کرد: همه ما هنرمندان باید دست به دست هم دهیم و در ترویج فرهنگ‌های دینی در جهان اسلام با هنرهایی که داریم، تلاش کنیم.

محمدعلی پیرسبزی در ادامه افزود: این جشنواره به یک حرکت فرهنگی و هنری جریان ساز در کشور تبدیل شده است که هر ساله بر غنا و معنویت آن افزوده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هنر ظرفیت خوبی برای ترویج اخلاق و معرفت رضوی دارد، یادآور شد: اعتقاد ما بر این است که هنرمندان با هنرهای خود همه ابعاد وجودی امام رضا(ع) را به جامعه بهتر معرفی می‌کنند.

پیرسبزی در پایان تاکید کرد: نیاز است حکمت رضوی و جلساتی که امام رضا(ع) با ارباب ادیان داشته‌اند، به نحو ظریفی در قالب موسیقی، نمایش، پرده خوانی و هنرهای دیگر منعکس شود.

در این مراسم، هنرمندان استان‌های کردستان (سقز)، هرمزگان (میناب) و چاوش خوانی از کاشمر با اجرای برنامه های متنوع دینی با محوریت فرهنگ رضوی حال و هوای استان را با نام علی ابن موسی‌الرضا (ع) مطهر کردند.

مراسم گشایش دومین جشنواره ملی آیین‌های نمایشی در فرهنگ رضوی در مجموعه تئاتر شهر یاسوج (سالن روباز امام رضا (ع)) برگزار شد.

انتهای پیام/