به گزارش هنرآنلاین، سیدهانی حسینی گفت: این جشنواره از امروز به مدت دو روز توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سالنهای نمایش شهر یاسوج برگزار می شود.

وی افزود: 17 گروه نمایشی در دو بخش اعضا و مربیان از استانهای تهران، ایلام، مرکزی، آذربایجان غربی، یزد و کهگیلویه و بویراحمد در این جشنوار به رقابت خواهند پرداخت.

حسینی بیان کرد: از 17 گروه نمایشی حاضر در این جشنواره، 11 گروه مربوط به اعضا و شش گروه مربوط به مربیان کانونهاست که در نهایت دو گروه برتر بخش اعضا و چهار گروه برتر بخش مربیان به جشنواره تئاتر عروسکی کشور راه پیدا خواهند کرد.

وی عنوان کرد: حسن دادشکر، فهیمه میرزاحسینی و امیر مشهدی عباس داوران بخش تئاتر عروسکی مربیان و محمد علی یزدان شناس، لیلی دولت آبادی و نوشین فرهادی داوران بخش اعضا هستند.

وی محوریت این جشنواره را انتقال مسائل تربتی با رویکرد دینی و اخلاقی عنوان کرد و گفت: بیش از 170 نفر در این جشنواره میهمان شهر یاسوج خواهند بود.

دبیر جشنواره منطقه ای تئاتر عروسکی گفت: این جشنواره فرصت بسیار مغتنمی برای کودکان و نوجوانان استان است تا در این فصل اوقات فراغت از نمایش های عروسکی بهره ببرند.

وی افزود: همچنین این جشنواره فرصتی برای مربیان است تا با تئاتر عروسکی آشنایی بیشتر پیدا کنند.

حسینی همچنین بازدید از جاذبه های طبیعی شهر یاسوج و برگزاری کارگاه آموزش تئاتر عروسکی را از برنامه های جنبی این جشنواره عنوان کرد و گفت: کارگاه آموزش تئاتر عروسکی با حضور "حسن دادشکر" برگزار خواهد شد.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان نمایش عروسکی را یکی از اصلی ترین فعالیتهای کانونها دانست و گفت: این نوع نمایش مورد استقبال کودکان و نوجوانان قرار گرفته و به دلیل فانتزی بودن و اتصال به خیال دارای جذابیتهای زیادی برای این گروه سنی است.

وی افزود: استفاده از این هنر می تواند بهترین راه برای انتقال مفاهیم آموزنده اخلاقی و دینی به اعضا باشد.

حسینی در پایان خواستار توجه بیشتر مسئولین استان به مسائل فرهنگی و هنری کودکان و نوجوانان به عنوان آینده سازان کشور شد.

انتهای پیام/