به گزارش هنرآنلاین، بهنام سعیدی در جریان این دیدار از بخش‌های مختلف نمایشگاه،گالری‎ها، آثار حجمی و تابلوهایی با قدمت بیش از 100 سال که در این موزه به نمایش گذاشته شده دیدن کرد؛ در هر بخش نیز متخصصان و کارشناسان هنری مربوطه ،توضیحات لازم را ارائه کردند.

فرماندار کرمان در حاشیه این دیدار در سخنانی گفت:موزه یک مکان فرهنگی با پتانسیل گسترده است که نقش آموزشی،علمی و تفریحی را به صورت توامان در بر می‌گیرد.

وی ادامه داد:موزه‌ها قادرند با فراهم آوردن ابزار فرهنگی مختلف زمینه تعامل و ارتباط فرهنگ‌ها و در نتیجه آشنایی مردم را با فرهنگ جوامع مختلف فراهم آورند و از این طریق به غنای فرهنگی جامعه کمک کنند.

فرماندار کرمان افزود:همچنین موزه‌ها نقش مهمی در جذب گردشگر دارند.در حال حاضر گردشگران زیادی با هدف بازدید از موزه‌ها به مسافرت می‌روند ،بنابراین با اطلاع رسانی مناسب در خصوص موزه هنرهای معاصر کرمان در سطح کشور می‌توانیم گردشگران هر چه بیشتری را به شهر کرمان دعوت نماییم.

سعیدی تصریح کرد: آثار ارزشمند قابل توجهی در موزه صنعتی کرمان نگه داری می‌شود،آثار استاد صنعتی،تابلو‌ها و یادگارهایی از مرحوم سهراب سپهری،آثاری از هنرمندان شاخص و سرشناس خارجی،آثاری از هنرمندان معاصر ایرانی که هنر کدام به تنهایی می‌تواند در جلب نظر مخاطب نقش موثری داشته باشد.

انتهای پیام/38