به گزارش هنرآنلاین، حجت‌الاسلام سیدرضا فاطمی اظهار کرد: سومین جشنواره سراسری "وقف چشمه همیشه جاری" در بخش‌های فیلم، پوستر و رسانه‌های مکتوب در استان کرمان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ، هنر و رسانه بی‌نظیرترین و بهترین ابزار برای نهادینه ‌کردن فرهنگ وقف است، گفت: برای نهادینه کردن فرهنگ وقف و استفاده از ابزار هنر، رسانه و فرهنگ، سازمان اوقاف جشنواره‌ای را با عنوان وقف چشمه همیشه جاری برگزار می‌کند و امسال سومین دوره این جشنواره در سه بخش فیلم، پوستر و رسانه‌های مکتوب در استان کرمان برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: از جمله محورهای سومین جشنواره سراسری وقف چشمه همیشه جاری افزایش فضای معنوی در پرتو وقف، تاریخچه وقف در اسلام و ایران معرفی و شخصیت‌شناسی واقفان است.

سرپرست فرهنگی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان کرمان محورهای ارسال آثار پوستر را شامل جملاتی از امام راحل، مقام معظم رهبری و برخی از آیات و روایات بیان کرد و واکاوی نیات واقفان، آثار و برکات وقف، آثار سوء موقوفه‌خواری و پیامدهای منفی ناشی از آن، چشم‌انداز آینده وقف، وقف و نیازهای روز جامعه، وقف و عدالت‌محوری و نهادینه کردن فرهنگ وقف در میان عموم مردم از جمله محورهای ارسال آثار فیلم و فیلمنامه‌نویسی و رسانه‌های مکتوب است.

فاطمی تصریح کرد: جوایز این جشنواره در رشته فیلم و فیلمنامه‌نویسی برای نفر اول 20 میلیون ریال، نفر دوم 17 میلیون ریال و نفر سوم نیز 14 میلیون ریال است و برای فیلم و فیلمنامه‌های سه دقیقه‌ای نیز جوایزی از 10 میلیون ریال پیش‌بینی شده است.

وی ابراز کرد:‌ در رشته طراحی پوستر نیز به نفرات اول تا پنجم جوایزی از 12 میلیون ریال تا 4 میلیون ریال اعطا می‌شود.

فاطمی عنوان کرد: در رشته رسانه‌های مکتوب سومین جشنواره فرهنگی ـ هنری وقف چشمه همیشه جاری نیز برای رتبه‌های برتر اول تا سوم 10 میلیون ریال تا 6 میلیون ریال در ‌نظر گرفته شده است.

ثبت‌نام سومین جشنواره سراسری فرهنگی ـ هنری "وقف چشمه همیشه جاری" از مرداد‌ ماه جاری در استان کرمان آغاز شده و تا پایان دی ‌ماه امسال ادامه دارد و در پایان مراسم تجلیل از برگزیدگان کشوری خرداد ماه سال 92 برگزار می‌شود.

انتهای پیام