به گزارش هنرآنلاین، طبق اعلام دست‌اندرکاران این جشنواره، آثار منتخب این جشنواره پس از برگزاری نمایشگاه‌هایی در تهران، نیشابور، کرج، ساری، گرگان، رشت و زنجان هم اکنون با همکاری دبیرخانهٔ دائمی عکس حوزه هنری و مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی استان قم در این شهر نیز به نمایش گذاشته خواهد شد.

با توجه به محدودیت فضای گالری اشراق، عکس‌های جشنواره در دو مرحله در این گالری به نمایش در می‌آیند. بنابراین در مرحلهٔ اول از ۲۲ تا ۲۵ تیرماه عکس‌های بخش آزاد و در مرحلهٔ دوم از ۲۶ تا ۳۰ تیرماه عکس‌های بخش چشم‌انداز به نمایش گذاشته خواهند شد.

جشنوارهٔ بین‌المللی عکس خیام نخستین جشنوارهٔ جهانی ایرانی بود که زیر نظر فیاپ و PSA برگزار شد. از میان بیش از ۱۵ هزار عکس رسیده به این جشنواره از سوی ۲۳۵۴ عکاس از ۷۶ کشور، در نهایت ۱۵۰ عکس به عنوان آثار برگزیده معرفی شده و در قالب کتابی به چاپ رسیدند. دورهٔ دوم جشنوارهٔ خیام با چهار موضوع "آزاد رنگی"، "آزاد تک‌رنگ"، "سفر" و "خلاقه" برگزار خواهد شد.

طبق اعلام فیاپ این کتاب از نظر فاکتورهای اصلی این نهاد مانند طراحی و صفحه‌آرایی، کیفیت چاپ و صحافی، اندازه و تعداد صفحات و کیفیت محتوایی به لحاظ کیفی پنج ستاره ارزش‌گذاری می‌شود. عکاسان و علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را از فروشگاه محصولات فرهنگی و آموزشی سایت عکاسی تهیه کنند.

افتتاحیه این نمایشگاه شنبه ۲۲ تیرماه ۹۲ ساعت ۱۸ برگزار می شود و تا ۳۰ تیرماه سالجاری هر روز از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۲۰: ۳۰ برای بازدید عموم دایر است.

علاقه مندان می توانند برای بازدید از نمایشگاه جشنواره عکس "خیام" به نگارستان اشراق در قم، ابتدای خیابان صفاییه مراجعه کنند.

انتهای پیام/38