به گزارش هنرآنلاین، سیدمرتضی اسماعیلی‌طبا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم اظهار کرد: این کنگره ۲۱ اردیبشهت‌ماه همزمان با ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) با حضور جمع گسترده‌ای از شاعران برجسته آیینی و علاقه‌مندان به شعر و ادب از سطح کشور برگزار شد.
وی ادامه داد: در این مراسم استادانی چون حمید سبزواری، علی معلم دامغانی، یوسف‌علی میرشکاک، حاج غلامرضا سازگار، حاج علی انسانی و حبیب‌الله چایچیان(حسان) حضور دارند و مراسم با مدیحه‌سرایی استاد محمدعلی کریم‌خانی و حاج اصغر زنجانی برگزار شد.
اسماعیلی‌طبا افزود: سومین کنگره ملی شعر فاطمی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، دبیرخانه دائمی شعر آئینی، انجمن ادبی استان قم و با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهر مقدس قم برگزار شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به اینکه دبیری این کنگره بر عهده استاد محمدعلی مجاهدی، پدر شعر آئینی ایران است، افزود: این رویداد مهم ادبی، مهمترین کنگره‌ای است که با گستره ملی هر ساله با موضوع دخت نبی اکرم(ص) در کشور برگزار می‌شود همچنین در این کنگره از کتاب شعر فاطمی نیز رونمایی شد.
یادآور می‌شود که سومین کنگره ملی شعر فاطمی با حضور سیدمحمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، پنج شنبه ۲۱ اردیبهشت‌ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در سالن قدس مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار شد. انتهای پیام/62