به گزارش هنرآنلاین ، تابناک نوشته است: "کنار گنبد امام رضا نمی‌شود کنسرت برگزار کرد. این خلاف حیثیت و هویت این شهر است. تو کنسرت می‌خواهی، مشهدی نباش، برو یک شهر دیگر زندگی کن"

چند روز پیش، آیت‌الله علم الهدی، امام‌جمعه مشهد، با طرح این موضوع با اجرای کنسرت‌های موسیقی در شهر مشهد مخالفت کرد و این اتفاق را نشانه‌ای از هتک حرمت به ساحت مقدس امام هشتم دانست و البته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با وجود قانونی خواندن برگزاری کنسرت‌ها در سراسر کشورها گفت: با توجه به مزین بودن شهر مشهد به مرقد مطهر امام رضا (ع)، اجرای کنسرت‌ها در این شهر مخالفانی از جمله نماینده محترم ولی فقیه در خراسان رضوی را داشت که ما به نظر ایشان احترام گذاشته و با اینکه این کنسرت‌ها مشکل خاصی نداشت، از ادامه اجرای آن‌ها در این صرف نظر کردیم.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در همین رابطه در گفت‌وگویی کوتاه با "تابناک" اذعان داشت: اگر قرار بر رعایت قانون و مفاد تعیین‌شده در مجوز صادرشده باشد، برگزاری کنسرت در شهرهای مذهبی اشکالی ندارد.

سیدرضا اکرمی در همین رابطه ادامه داد: حرمت مشهد به دلیل مرقد مطهر امام هشتم شیعیان همان‌قدر واجب است که شهر ری و شیراز و قم برای مردم از ارزش بالایی برخوردارند، اما این دلیل نمی‌شود که شهرهای مذهبی را جزیره‌ای مستقل دانسته و حساب مشهد و قم و ... را از شهرهای دیگر کشور جدا بدانیم.

دغدغه باید این باشد که کنسرت‌ها با نظارت دقیقی برگزار شوند تا برگزارکنندگان هر کاری را که دلشان می‌خواهد انجام ندهند. این را هم بدانیم که پاک کردن صورت‌مسئله، دردی از ما دوا نمی‌کند. آن‌هایی که هم‌وغمشان برای تعطیلی کنسرت در مشهد است، بروند و ببینند مسافران مشهد با چه شرایطی به لحاظ حجاب و پوشش در این شهر تردد می‌کنند. آن‌وقت است که متوجه می‌شوند، به جای تعطیلی کنسرت، باید به کارهای فرهنگی و مهم‌تری فکر کنند.

این روحانی و سیاستمدار اصولگرا در ادامه اظهار داشت: باید تأکید کرد که رعایت رفتار اسلامی، مشهد و تهران نمی‌شناسند و با وجود تأکید بر حفظ حرمت شهرهای مذهبی، نمی‌توان قانونی متفاوت با شهرهای دیگر وضع کرد.

اکرمی با اشاره به نفوذ کلام روحانیون در جامعه گفت: میزان در مسائل شرعی رساله و قانون است و به همین دلیل، چهره‌های مذهبی باید بدانند که نمی‌توانند انتظار داشته باشند، هر چه می‌گویند، توسط عموم ملاک و معیار باشد. پس لازم است در اظهارنظرهایمان دقت کافی داشته باشیم تا دین در این بین آسیب نبیند.

سیدرضا اکرمی در پایان سخنانش تأکید کرد: اگر مفاد نوشته شده در مجوز وزارت ارشاد، تمام و کمال رعایت شود، اجرای کنسرت در شهرهای مذهبی نمی‌تواند نشانه‌ای مبنی بر هتک حرمت قلمداد شود.