به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی، آخرین شب از شب‌های موسیقی بارانا در حالی انجام شد که سهراب پورناظری و آنتونیو ری ادامه‌ پروژه‌ای را روی صحنه بردند که قرار است با نام "زریاب" ادامه پیدا کند و اثر صوتی آن نیز به زودی منتشر خواهد شد.

کنسرت در سه بخش برگزار شد، در بخش اول آنتونیو ری نوازنده‌ برجسته‌ گیتار فلامنکو به اجرای برنامه پرداخت. او در این بخش چهار قطعه‌ی آوازی و ریتمیک را اجرا کرد و بعد از آن سهراب پورناظری به همراه گروهش به اجرای برنامه پرداخت.

او را در این برنامه همایون نصیری به عنوان نوازنده‌ پرکاشن، سپند دادبه نوازنده‌ بربت، مهیار طریحی نوازنده‌ی سنتور، آرین کشیشی نوازنده‌ گیتار بیس و سهراب رمضان زاده نوازنده‌ درامز همراهی کردند و خود پورناظری نیز تنبور نواخت و بخش دوم برنامه را با اجرای یک ساز و آواز در دستگاه نوا، آغاز کرد.

او در ادامه‌ کنسرت، به رسم چند برنامه‌ اخیر، خود خوانش چند قطعه را بر عهده داشت و تصنیف "من طربم طرب منم " را در "نوا" اجرا کرد. بعد از آن نوبت اجرای یک قطعه کوتاه تک‌نوازی تنبور در مقام سحری رسید و بعد قطعه‌ "سحری" اجرا شد.

در بخش بعدی برنامه بعد از آنتراکت نیز، آنتونیو ری به همراه سهراب پورناظری و گروهش به صحنه آمدند و در ابتدا با کمانچه و گیتار به دونوازی با یکدیگر پرداختند و بعد از آن یک قطعه در "اصفهان" اجرا شد.

اجرای قطعه‌ "باران" با همنوازی سهراب پورناظری، آنتونیو ری و مهیار طریحی دیگر قطعه‌ای بود که در آخرین شب از شب‌های موسیقی بارانا به اجرا درآمد. قطعه‌ دیگری به اسم "دریا" نیز که می‌توان آن را ترکیبی بین ریتم کردی و رومبای اسپانیایی دانست از دیگر قطعات این برنامه بود.

سهراب پورناظری گفت نام این پروژه را به یاد "زریابِ کبیر"، "زریاب" گذاشته است، موسیقی‌دانی که از ایران به آندلس مهاجرت می‌کند و به همین خاطر است که در این اثر، هم می‌توان مقاماتی از موسیقی کردی شنید و هم اشاراتی به موسیقی عربی و موسیقی فلامنکو شده است.

این پروژه، اولین بار بهمن‌ماه سال گذشته در برج میلاد به اجرا درآمد و حالا نیز ادامه‌ آن پروژه شنیده شد، برنامه‌ای که در آینده با اجرا در خارج از ایران و همچنین شهرستان‌ها با هدف تبادل فرهنگی و موسیقایی میانِ موسیقی ایران و موسیقی کشورهای دیگر ادامه خواهد یافت.