به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی بنیاد رودکی؛ مسترکلاس آموزش رهبری و ویژگی‌های یک رهبر در حالی در دانشگاه موسیقی واحد 46 برگزار شد که نادر مشایخی آهنگساز و رهبر ارکستر نیز مهمان ویژه این برنامه بود.

در ابتدای این جلسه، سوسن تقی‌پور ریاست دانشگاه موسیقی و روانشناس درباره همکاری دو طرفه میان دو طرف جهت تبادل دانشجو میان دو دانشگاه صحبت هایی مطرح کرد.

همچنین تقاضای ایجاد تفاهم‌نامه‌ای بصورت کتبی میان دو طرف برای همکار ارکستر فرهنگ و هنر و ارکستر جوانان جهان بیان شد. قرار است این تفاهم نامه‌ها بعد از بررسی‌های بیشتر بصورت کتبی و رسمی به امضای دو طرف برسد.

بعد از اتمام این جلسه، مسترکلاس مربوطه در یکی از کلاس‌های دانشگاه با حضور قشر کثیری از دانشجویان دانشگاه برگزار شد. در این کلاس که با محوریت اخلاق حرفه‌ای در نوازندگی آغاز و در ادامه به صحبت درباره هنر و پیچیدگی‌هایش کشیده شد.

جورانا در خلال صحبت‌هایش موسیقی را چیزی فراتر از هنرهای دیگر اعم از نقاشی و معماری دانسته و آنرا به هنری غیرقابل لمس و حسی بیان کرد. او این ویژگی را دلیل تمایز موسیقی با دیگر هنرها اذعان داشت.

وی همچنین در پایان صحبت‌هایش موسیقی را لازمه هر عصر دانسته و آنرا جزو واجبات خواند.

بعد از پایان صحبت‌های این رهبر ارکستر، دانشجویان سوالات زیادی پیرامون کار گروهی و نحو ارتباط در یک ارکستر بیان کردند.

در انتهای این کلاس، استاد الیاس طغیانی نوازنده نی،مشاوره موسیقی، تئوری و دشیفراژ و آواز سنتی یک قطعه کوتاه را با نی اجرا کرده و سپس با همراهی پیانو قطعه‌ای را با آواز سنتی اجرا کرد.

در پایان هم لوح تقدیری به همراه هدیه‌ای از طرف مدیریت دانشگاه به رهبر ارکستر جوانان جهان اهدا شد.