به گزارش هنرآنلاین به نقل از فارس، شب گذشته یکشنبه 17 مرداد، سالار عقیلی و ارکستر ملل کنسرت آنلاین خود را برای علاقه‌مندان به موسیقی در سراسر جهان برگزار کردند.

در این اجرا که در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد، ارکستر ملل به رهبری سهراب کاشف قطعه‌هایی از ساخته‌های پیمان سلطانی را نواخت.

در بخش نخست این کنسرت قطعه‌های "عاشقانه" و در بخش دوم قطعه‌های "ملی میهنی" از ساخته‌های پیمان سلطانی اجرا شد. این دو رپرتوار پیش از این در قالب دو آلبوم مجزا ضبط شده و یکی از این آلبوم تحت عنوان "عاشق می‌شویم" هم منتشر شده است.

در این اجرا با هماهنگی‌هایی که با شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی صورت گرفته بود کاربران با اینترنت رایگان موفق به تماشای اجرای آنلاین زنده ارکستر ملل و سالار عقیلی شدند.

آغاز این کنسرت با حدود نیم ساعت تأخیر همراه بود که علت این تأخیر به دلیل استقبال بسیار زیادِ علاقه‌مندان بود. علاوه بر صندلی‌های تالار اندیشه که هیچ جای خالی نداشت، تمام راهروهای تالار هم جایی بود که علاقه‌مندان نشستند و کنسرت را دیدند. همچنین بخشی از تماشاگران در تالار دیگری به صورت آنلاین کنسرت را می‌دیدند.

پیش از آمدن ارکستر به روی صحنه، امیرحسین مدرس به عنوان مجری به روی صحنه آمد و تا نکاتی را برای مخاطبان اعلام کند.

مدرس گفت: افتخار می‌کنیم که امشب میزبان خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم هستیم. شهیدانی که مشغول دفاع از حریم اهل بیت هستند و گاهی خبر شهادت یکی یا چند تن از این عزیزان اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: امشب علاوه بر شما عزیزانی که در تالار اندیشه حضور دارید و البته تمام عزیزانی که به صورت آنلاین این کنسرت را می‌بینند، مسئولان شرکت "حام" ترتیبی داده‌اند تا عزیزانمان در آسایشگاه کهریزک به صورت آنلاین کنسرت را می‌بینند.

مدرس در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره پروژه کنسرت آنلاین گفت: سامانه "حام" با تلاش و مطالعه بسیار از سوی گروهی اهل فرهنگ شکل گرفت تا گامی در راه عدالت فرهنگی باشد. خیلی‌ها ممکن است نتوانند به سالن‌های کنسرت بیایند و این نیامدن دلایل مختلفی هم می‌تواند داشته باشد. شرکت "حام" با راه‌اندازی سامانه کنسرت آنلاین تلاش می‌کند تا افراد بیشتری از جامعه امکان دیدن کنسرت‌های موسیقی را داشته باشند.

وی ادامه داد: نکته مهم دیگری که "حام" به آن توجه کرده، پرداختن به مؤسسات خیریه است. در هر اجرا بخشی از عزیزانی که تحت پوشش مؤسسات خیریه هستند می‌توانند کنسرت‌ها را به صورت آنلاین ببینند. در کنسرت پیشین که گروه "دنگ شو" به اجرای برنامه پرداخت، محک پای کار آمد.

مدرس درباره همکاری‌های شرکت مخابرات با این پروژه گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت مخابرات و مدیرعاملش جناب جهرمی همکاری بسیاری با ما داشتند و به همت این عزیزان، اینترنتِ دیدن کنسرت آنلاین رایگان شده است.

پس از صحبت‌های امیرحسین مدرس ارکستر ملل به روی صحنه آمد تا در بخش نخست این کنسرت قطعه‌های "عاشقانه" و در بخش دوم قطعه‌های "ملی میهنی" را اجرا کنند. در این اجرا علی جعفری پویان به عنوان کنسرت مایستر در ارکستر ملل حضور داشت پیش از این علیرضا قربانی، حجت اشرف زاده و گروه "دنگ شو" در چارچوب برگزاری کنسرت‌های آنلاین در تالار اندیشه حوزه هنری برنامه‌هایی را اجرا کرده‌اند.

همچنین پیش از آغاز بخش دوم این کنسرت بار دیگر امیرحسین مدرس به روی صحنه آمد تا با دعوت از مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت مخابرات آقای جهرمی از او تقدیر شود.

جهرمی هم در سخنانی گفت: خوشحالم که این همکاری بین ما و بخش خصوصی شکل گرفته و ما خوشحالیم که هم‌اکنون 30 هزار کاربر به صورت زنده این کنسرت را می‌بینند.