به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی فرهنگ سرای ارسباران، ارکستر مجلسی ارسباران در دو بخش قطعات کلاسیک سازی از آثار سرژیک میرزایان را به اجرا در می‌آورند.

ارکستر مجلسی فرهنگ سرای ارسباران از سال 1390 فعالیت خود را آغاز کرده است و تا کنون اجراهای متعددی را به همراه گروه کر فرهنگ سرای ارسباران و همچنین اجراهایی را به صورت مستقل داشته است.

سرژیک میرزائیان در سال 1350 در خانواده ای اهل موسیقی متولد شد و به تشویق پدر و مادرش از ده سالگی فراگیری نوازندگی پیانو را آغازکرد. وی در هفده سالگی به عضویت گروه کُر "اوراردو" به رهبری" ژورامیناسیان" درآمد و ضمن نوازندگی پیانو در این گروه، چند قطعه ازساخته های کُرال خود را رهبری کرد که این همکاری حدود شش سال به طول انجامید. در همان سال‌ها از کلاس‌های صداسازی شادروان" حسین سرشار" بهره مند شد. سپس به مدت یک سال در گروه کُر " سوان" به رهبری "گورگن موسسیان" و دو سال در گروه کُر " نارک" به رهبری "دیگران سوکاسیان" و یک سال در گروه کُر " نرسس شنورهالی" به رهبری" هراچویی ماکاریان" به عنوان خواننده کُر همکاری کرد و پس از آن به عضویت گروه کُر مرکز موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به رهبری " گورگن موسسیان" درآمد و هفت سال به عنوان خواننده " تنور" با آن گروه همکاری داشت.

وی همچنین در کنسرت‌هایی به رهبری " گورگن موسسیان"، " فریدون ناصری"، " فرهاد فخرالدینی"، "لوریس چکناواریان"، " شهرداد روحانی"، "منوچهر صهبایی"، " مجید انتظامی" و " ادو میچیچ" به اجرای برنامه پرداخته است.

وی در طول 26 سال فعالیت نوازندگی وخوانندگی تجربیات فراوانی در زمینه‌های رهبری، آهنگ سازی و آواز کلاسیک کسب کرد. او حدود 90 قطعه برای گروه کُر به تصنیف درآورده است و به عنوان استاد آواز با دانشگاه علمی کاربردی(واحد4و19) همکاری دارد. در زمینه آهنگ سازی، رهبری کُر وتدریس پیانو نیز فعالیت دارد. او از سال 1385 رهبری گروه کُر فرهنگ‌سرای ارسباران و از سال1392به مدت 2سال رهبری گروه کر فرهنگ سرای چهار محال بختیاری را برعهده داشته است .

علاقه مندان جهت تهیه بلیت می‌توانند به سایت ایران کنسرت(www.iranconcert.com) مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های 20-22872818تماس بگیرند.