سرویس تجسمی هنرآنلاین؛ یک مجموعه از آثار هنری ژان میشل باسکیت متعلق به جانی دپ در حراج کریستیز لندن به فروش می‌رسد. جانی دپ در طول 25 سال گذشته هشت نقاشی و طراحی از مجموعه آثار ژان میشل باسکیت را در کلکسیون شخصی خود جمع‌آوری کرده است و این بازیگر قصد دارد این آثار را در حراج کریستی در لندن به فروش بگذارد.

خبر آنلاین نوشت: آثار باسکیت از جمله آثار گران‌قیمت هنری در جهان به شمار می‌روند. یکی از آثار بدون عنوان این هنرمند ماه می در یک حراجی به قیمت 57.3 میلیون دلار به فروش رسید و لقب گران‌قیمت‌ترین اثر این هنرمند را از آن خود کرد. تقریبا تمام هشت نقاشی متعلق به جانی دپ که 29 و 30 ژوئن حراج می‌شوند، از سال 1981 به این سو خلق شده‌اند.

رئیس بخش هنرهای معاصر و پس از جنگ کریستی در لندن به رویترز گفت: بازار آثار باسکیت داغ است. جانی دپ هم قصد دارد از رکوردشکنی ماه پیش یک اثر دیگر باسکیت بهره ببرد. با انتشار این خبر اما رسانه‌های آمریکایی در تحلیل این اقدام موضوع مشکلات حقوقی جانی دپ با همسرش امبر هرد را دلیل عرضه این آثار در حراج لندن عنوان کردند.

لس آنجلس تایمز در تحلیل خود موضوع حمله جانی دپ و امبر هرد را که ماه گذشته رخ داد و این روزها در حال رسیدگی و طلاق است به عنوان فرار جانی دپ از پرداخت حقوق همسرش عنوان کرده است.

امبر هرد بازیگر، ماه گذشته در دادگاهی در لس آنجلس کانتی با طرح شکایت حقوقی اعلام کرد که دپ در یک درگیری گوشی همراه او را به سمتش پرت کرده است که به همین دلیل قاضی دادگاه دستور داد دپ نباید تلاش کند با هرد تماس بگیرد. هرد بعد از 15 ماه که از ازدواجش با جانی دپ می‌گذرد، به دلیل "اختلافات ساز‌ناپذیر" تقاضای طلاق کرده است.

لازم به یادوری است، آثار باسکیت در حراج لندن در کنار آثاری از گرهارد ریشتر، اندی وارهول و لوسین فروید در بخشی از دویست‌وپنجاهمین سالگرد حراج کریستی حراج می‌شوند.