به گزارش هنرآنلاین به نقل از رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، از سوی مدیریت فرهنگی هنری منطقه۹ "ساز سارینا" در نخستین نمایشگاه فرهنگ و هنر تهران در پردیس ملت رونمایی می‌شود.

این ساز، که تلفیقی از ساز شورانگیز و سه‌تار زیر عبایی است، قسمت سیم‌گیر و تزیین دسته آن از سنگ یشم طراحی و ساخته شده است.

امیر نعمتی بیش از سه ماه برای مراحل ساخت این اثر هنری زیر نظر استاد امیر توفیقی زمان گذاشته است. آیین رونمایی از "ساز سارینا" یکم خردادماه ساعت ۱۸ در نخستین جشنواره فرهنگ و هنر تهران در پردیس ملت به نشانی خیابان ولی‌عصر (عج)، بزرگراه نیایش طبقه منفی دو غرفه ایرانسرا رونمایی خواهد شد. نخستین نمایشگاه فرهنگ و هنر تهران به مناسبت آغاز به کار سومین دهه فعالیت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و با هدف عرضه و معرفی دستاورد‌ها و تولیدات، معرفی توانمندی‌های فرهنگی و هنری و ایجاد امکان همکاری بیشتر با سایر سازمان‌ها و دستگاه‌ها و نیز شناسایی نخبگان و استعداد‌ها و برنامه‌های شاخص و خلاق برای آینده سازمان برگزار می‌شود. نخستین نمایشگاه فرهنگ و هنر تهران از ۲۸ اردیبهشت تا ۳ خرداد پذیرای شهروندان تهرانی است. علاقه‌مندان برای حضور در این برنامه‌ها می‌توانند به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، ابتدای بزرگراه نیایش، پردیس سینما گالری ملت مراجعه کنند. همچنین شهروندان از مناطق مختلف شهر تهران با مراجعه به فرهنگسرا‌ها و ثبت‌نام در تور "فرهنگ گردی شهر تهران" می‌توانند از نمایشگاه بازدید به عمل آورده و در برنامه‌های شاد و مفرح نمایشگاه شرکت کنند.