به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، نشست شورای عالی خانه‌ی هنرمندان ایران با حضور دکتر "محمد سریر" رئیس این شورا، "مجید رجبی معمار" مدیرعامل خانه‌ی هنرمندان ایران و سایر اعضای شورای عالی از انجمن‌های مختلف هنری و دکتر "سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی" وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر "محمدهادی ایازی" قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و "علی مرادخانی" معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یک‌شنبه 5 اردیبهشت در محل خانه‌ی هنرمندان ایران برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر "محمد سریر" رئیس شورای عالی خانه‌ی هنرمندان ضمن معرفی اعضای شورای عالی، توضیحاتی درباره فعالیت‌های خانه‌ی هنرمندان ایران و انجمن‌های هنری ارائه داد.

در ادامه دکتر "محمدهادی ایازی" در مورد تأسیس بیمارستان "محب" برای ارائه خدمات درمانی به هنرمندان، تلاش برای حل مشکلات مربوط به صندوق اعتباری هنرمندان در خصوص بیمه تکمیلی و همچنین بیمه سلامت ایرانیان توضیحاتی ارائه داد.

همچنین مقرر شد "مجید رجبی معمار" مدیرعامل خانه‌ی هنرمندان ایران به عنوان نماینده جامعه هنری کشور موضوع تأسیس بیمارستان "محب" و چگونگی ارائه خدمات درمانی به هنرمندان را پیگری کند.

در بخش دیگری از این نشست دکتر "سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی" وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ابراز امیدواری از تحقق قول‌هایی که به هنرمندان داده می‌شود گفت: امیدوارم بتوانیم با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مجموعه خانه‌ی هنرمندان ایران مشکلات مربوط به بیمه هنرمندان را هرچه سریع‌تر حل نماییم.

وی درباره بیمه سلامت ایرانیان گفت: درخصوص بیمه سلامت ایرانیان باید بگویم که هنرمندانی که بیمه نیستند بیمه می‌شوند و دفتر ریاست جمهوری در این راستا کمک می‌کند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه صحبت‌های خود به تلاش برای پیشگری از بیماری‌های مختلف از جمله دیابت، چاقی و ... با همکاری جامعه هنری اشاره کرد و گفت: با همکاری جامعه هنری و اطلاع‌رسانی صحیح می‌توانیم در پیشگیری بسیاری از بیماری‌ها در جامعه نقش موثری داشته باشیم.

وی در پایان افزود: توانمند کردن مردم و کمک جامعه هنری می‌تواند پیشگیری از بیماری‌ها را در جامعه رواج دهد.

در پایان این نشست وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از نمایشگاه هفته سلامت در خانه‌ی هنرمندان ایران بازدید کرد.