سرویس موسیقی هنرآنلاین: پیمان خازنی به همراه گروه موسیقی "باشا" در ایام نوروز راهی دهلی در هند شد تا در این جشن نوروزی که این بار با همت و همکاری سازمان یونسکو و دولت هند ترتیب داده شده است، شرکت کند.

این آهنگساز جوانِ متولد تهران تاکنون چندین آلبوم و موسیقی فیلم ساخته است. نخستین آلبوم پیمان خازنی با نام "شوخی" اثری تلفیقی از تار و پیانو بود که در سال ۱۳۸۸ منتشر شد. آلبوم دوم وی "چکاوک" نام داشت که با صدای محسن شاهرودی و حضور محمد صالح علا به انتشار رسید.

پس از آن آلبوم "سیه‌چشم" با صدای علی رستمیان و دو آلبوم با نام‌های "پریچهره" و "فکر و فریاد" با صدای سینا سرلک و آهنگسازی او منتشر شد. آلبوم "به یاد من باش" با صدای سالار عقیلی یکی دیگر از آثار این آهنگساز است که در سال ۱۳۹۲ منتشر شد. موسیقی فیلم "ابراهیم در آتش" و "مرز پرگهر" نیز از ساخته‌های خازنی است. او هم‌اکنون در حال انجام مراحل پایانی میکس و مستر آلبوم "همهمه‌ کاشی‌ها" است.

پیمان خازنی در مورد اجرایش در جشنواره دهلی هند گفت: فرهنگ ما یکی از غنی‌ترین فرهنگ‌های دنیاست و موسیقی ما تحت تأثیر همین فرهنگ از جنبه‌های هنری و عاطفی بالایی برخوردار است. طبیعی است که در چنین شرایطی آن‌ها ناگزیر به استفاده از موسیقی ما هستند.