سرویس موسیقی هنرآنلاین: رسیتال پیانو توسط هایک ملیکیان نوازنده برجسته کشور ارمنستان، چهارشنبه سی ام دی ماه جاری و ساعت ٨ شب در تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، بر صحنه اجرا می‌شود.

موسسه فرهنگی هنری آبنوس، یک هزار و 653مین برنامه اجرایی خود را اختصاص به این برنامه ویژه داده است، که آهنگسازان برجسته برخی از آثار اجرایی از جمله دکتر شاهین فرهت و دکتر امیر مهیار تفرشی پور در این برنامه حضور افتخاری دارند.

شهرام ممتحن در این باره گفت: حضور مدرسین ساز پیانو و دیگر رشته‌ها، دانشجویان رشته موسیقی و هنر و هنرجویان مراکز آموزشی هنر شهر شیراز نشانگر میزان تعلق خاطر مردم این خطه به برنامه‌های تخصصی فرهنگی هنری است.

ممتحن از مدرسین پیانو خواست تا ضمن معرفی این اجرا به هنرجویان خود زمینه حضور آنها را در این برنامه فراهم نمایند.

هایک ملیکیان در سال ۱۹۸۰ در ارمنستان متولد شد. او به عنوان یکی از نوازندگان حرفه‌ای در اجرای آثار قرن بیستم شناخته شده است. از سال ۲۰۰۷ به بعد، چندین آلبوم تکنوازی از او منتشر شده است که از بین آنها می‌توان به مجموعه آثار آرنو باباجانیان برای پیانوی سولو (منتشر‌شده توسط نشر ناکسوس) اشاره کرد.

او در سال ٢٠١٣ از طرف رئیس جمهوری ارمنستان لقب هنرمند افتخاری جمهوری ارمنستان را دریافت کرده است. همچنین وی برنده­ بسیاری از مسابقات بین‌المللی بوده است که از جمله می­‌توان به جایزه­ دوم مسابقه بین­‌المللی PREMIO رم، جایزه­YvarMikhashoff (بوفالو، ایالت متحده­ آمریکا)، Samson François and André Boucourechliev (فرانسه، ٢٠٠٨، ٢٠١٠) و جایزه­ اول مسابقه Lazar Saryan (ایروان، ارمنستان، ٢٠٠٨) اشاره کرد. ملیکیان به عنوان یکی از افراد برجسته در اجرای متعدد آثار آهنگسازان قرن بیستم و معاصر است و همین امر منجر شد تا ایشان کنسرتی را با ایده­+١٩٠٠ در سال ٢٠٠٩ بر پا کند.

همچنین وی به عنوان آهنگساز، خالق بسیاری از قطعات سولو، آنسامبل و ارکستر است . ملیکیان در این اجرا آثار فوزیه مجد، شاهین فرهت، مهدی حسینی، هرمز فرهت، امیر مهیار تفرشی پور، آرتور آکشلیان ، تورو تاکمیتسو ، هاینز هولینگر ، تیگران منصوریان و میشل ژارل را خواهد نواخت .