سرویس موسیقی هنرآنلاین: تازه‌ترین اثر شوالیه آواز ایران عصر دیروز دوشنبه 14 دی‌ماه با نام "رقصانه" توسط شرکت "سروش" منتشر شد.

آهنگسازی کلیه قطعات این آلبوم توسط حسین گرنیا انجام شده است. این آهنگساز، پیش از این کنسرت‌هایی نیز با شهرام ناظری در قونیه و چند شهر ایران برگزار کرد‌ه است.

"رقصانه" مجموعه‌ای از آثار از تصنیف تا چهارمضراب و آواز است که در فضای موسیقی سنتی ایرانی ساخته و به مناسبت تولد مولانا و روی اشعار این شاعر نامی منتشر شده است.

در این مجموعه نگرشی روایتی بر اشعار مولانا همراه با فضایی رقص و سماع گونه چه بر قطعات آوازی و چه بر تصانیف حاکم است. همچنین فضای دستگاهی "رقصان" فضایی مرکب است که از همایون آغاز می‌شود و سیری روایتی در دیگر دستگاه‌ها همچون چهارگاه، بیات اصفهان و …پیش می‌گیرد.

اثر قبلی ناظری "ایران جوان" که شامل سرود و تصنیف‌های ملی- میهنی بود در غیاب او چندی پیش رونمایی و منتشر شد.

ناظری همچنین به‌ زودی تور کنسرت‌های خارج از کشور خود را آغاز خواهد کرد. او به همراهی گروه مولوی در ماه‌های فوریه و مارس یعنی بهمن و اسفندماه سال جاری در شهرهایی چون لندن، کلن، گوتنبرگ و استکهلم روی صحنه خواهد رفت.

صابر نظرگاهی (تار)، شهرام محمدی (سه‌تار)، بابک غسالی (عود)، سینا اعلم (کمانچه)، یونس پاک‌نژاد (کمانچه)، فرهاد صفری (زروان و کارنگ) و شهریار نظری (دف) اعضای گروه مولوی را تشکیل می‌دهند.

دموی "رقصانه" را ا ینجا بشنوید.

انتهای پیام/