به گزارش هنرآنلاین به نقل از مهر، سوسن اصلانی همسر و هومن دهلوی پسر استاد حسین دهلوی آهنگساز و رهبر ارکستر این روزها در تدارک راه‌اندازی ارکستری مستقل به نام دهلوی هستند که در کنار آکادمی وی بتواند فعالیت‌های موسیقایی را دنبال کنند.

البته استاد دهلوی مدت‌هاست در منزل بستری است و با بیماری دست و پنجه نرم می‌کند اما در غیاب او آثار وی توسط ارکسترها نواخته می‌شود.

سوسن اصلانی نوازنده پیشکسوت سنتور و همسر استاد حسین دهلوی در زمینه فعالیت‌های خودش و پرستاری از همسرش گفت: بعد از برگزاری کنسرت موفقیت‌آمیزی که به مناسبت بزرگداشت استاد پایور در فرهنگسرای ارسباران تهران داشتیم، درصدد هستم پس از رایزنی با مسئولان معاونت هنری و دفتر موسیقی وزارت ارشاد این کنسرت را تمدید و در تالار وحدت برگزار کنم.

وی ادامه داد: با توجه به کسالت چند ساله همسرم تمام تمرکز خود را بر رسیدگی به این موضوع معطوف کرده‌ام و نمی‌توانم آنطور که باید و شاید در حوزه نوازندگی و آهنگسازی فعالیتی داشته باشم اما با تمام این احوال نهایت تلاش را می‌کنم تا علاوه بر فعالیت‌های همیشگی که در این حوزه دارم بتوانم در معرفی و اعتلای نام حسین دهلوی کارهایی را انجام دهم. کما اینکه تاسیس آکادمی موسیقی دهلوی نیز در این راستا بوده و تاکنون با برنامه ریزی‌هایی که انجام گرفته فعالیت‌های خوبی در این فضای آموزشی انجام شده و امیدوارم با حضور پسرم در ایران و برنامه‌هایی که برای این مکان دارد شاهد اتفاقات بهتری در این زمینه باشیم.

برای تشکیل ارکستر "حسین دهلوی" آماده ایم

هومن دهلوی فرزند استاد حسین دهلوی هم که مدتی است برای انجام چند پروژه موسیقایی در کشورمان حضور دارد، بیان کرد: از همان زمانی که برای ادامه تحصیل در آمریکا و کانادا حضور داشتم تمام تمرکز و تلاش خودم را معطوف به اجرای موسیقی ایرانی به ویژه آثار پدرم در کنسرت‌های مختلف کرده بودم اما شرایط ویژه اجرای زنده موسیقی به ویژه موسیقی ایرانی و نبود حامی مالی مناسب مهم‌ترین مانعی بود که سر راهم قرار داشت و نمی‌توانستم آنطور که باید برنامه‌ای را به صورت مجزا اجرا کنم از این رو تصمیم گرفتم با حضور در ایران به این فعالیت‌ها جدی‌تر نگاه کنم و کارهایی در این زمینه انجام دهم.

این آهنگساز و رهبر ارکستر گفت: به هر حال این وظیفه من است که به عنوان فرزند یک آهنگساز بزرگ موسیقی ایرانی تلاش‌هایی را برای انس و آشنایی نسل جوان موسیقی با آثار استاد دهلوی انجام دهم، اتفاقا قبل از عید هم مذاکراتی را با تعدادی از مسئولان انجام دادم که همگی در ابتدا قول صد در صد همکاری دادند، اما این وعده‌ها در عمل به جایی نرسید تا اینکه بنده بار دیگر به دعوت دانشگاه هنر بعد از ۱۰ سال به عنوان مدرس دعوت به همکاری شدم و همین موضوع بهانه‌ای شد تا درباره تشکیل یک ارکستر به نام و یاد استاد حسین دهلوی اقداماتی را انجام دهم.

وی در پایان بیان کرد: تشکیل یک ارکستر مضرابی که بتوانیم در آن علاوه بر اجرای کارهای کمتر اجرا شده پدر، کارهای دیگر آهنگسازان را نیز اجرا کنیم موضوعی است که به شدت در فکر آن هستم و امیدوارم با جلساتی که طی هفته‌های اخیر پیرامون این موضوع انجام دادیم بتوانیم به نتیجه مناسبی در زمینه تشکیل این ارکستر برسیم. کنار اینها موضوع آکادمی تازه راه اندازی شده "حسین دهلوی" نیز یکی دیگر از اولویت های کاری ماست که سعی کرده ایم با یک رویکرد حرفه ای کارهای تازه ای را در موسیقی انجام دهیم که به طور حتم بعد از نهایی شدن برنامه ها به اطلاع عموم خواهد رسید.