به گزارش هنرآنلاین : به نقل از روابط عمومی گروه، نوای موسیقی ایران توسط گروه موسیقی "آوای باد" از 23 جولای (اول مردادماه) به مدت یک هفته در شهرهای مختلف هندوستان از جمله حیدرآباد، میسور و بنگلور به گوش دوستداران مشرق زمین خواهد رسید.

این اجراها به دعوت و برنامه‌ریزی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در حیدرآباد هند به منظور آشنایی اتباع هندی علاقه‌مند به موسیقی ایرانی و دانشجویان ساکن هند با رویکرد ارایه خلاقانه و سرزنده نغمات ناب موسیقی اصیل ایرانی برنامه‌ریزی شده است.

این برنامه با تکیه بر تکنوازی و اجرای بداهه الگوهای ملودیک ایرانی، کنسرتی متشکل از دو بخش اصفهان و ماهور است که در 6 شب به روی صحنه می‌رود.

در این اجراها علاوه بر برخی قطعات مشهور نظیر هزاردستان، رنگ درویش خان و بوسیلک، تصانیف قدیمی شناخته شده در این مایه‌ها و همچنین برخی ساخته‌های مدرن استاد فقید همایون خرم در آواز اصفهان اجرا می‌شود. سایر ملودی‌های این اجرا بر اساس فرم "ساز و آواز" به صورت تکنوازی، دونوازی و سه‌نوازی به صورت کاملا بداهه اجرا می‌شود.

طبق برنامه‌ریزی انجام شده این گروه یک اجرای مشترک و کاملا بداهه با بزرگ‌ترین گروه موسیقی شهر حیدرآباد نیز خواهد شد.

اعضای گروه "آوای باد" ابراهیم علی حسینی (نوازنده کمانچه و ویولن)، مسعود صالح‌آبادی (نوازنده تنبک و سازهای کوبه‌ای)، سعید آقایی (نوازنده نی) و فرهاد حیدریان (نوازنده تار، سه تار و سرپرست گروه) و مسعود علی حسینی (خواننده) هستند.

انتهای پیام/