به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی موسسه توسعه هنرهای معاصر، گروه موسیقی زاگرس‌نشینان در میلان به مدت 15 روز با اجرای قطعاتی متفاوت به روی صحنه خواهند رفت. اجرای این گروه به همراهی 11 ساز در دو بخش اجرای موسیقی و حرکات آئینی است و موسیقی برگرفته از ریشه‌های فرهنگ اصیل منطقه زاگرس‌نشین را در ایتالیا به نمایش می‌گذارند.

مقام فراخوان، اجرای آواز برزیگری، اجرای ترانه‌های کار و تلاش در کردستان، اجرای حرکات آئینی و پایکوبی مردم در جشن بارش، اجرای کرنا و دهل نوازی مراسم ترکه بازی و اجرای شروه‌خوانی و نی‌انبان از بخش‌های فرهنگ شفاهی مردم منطقه زاگرس‌نشین است که توسط این گروه در اکسپو میلان 2015 اجرا می‌شود.

به همت موسسه توسعه هنرهای معاصر و کمیته فرهنگ و هنر اکسپوی 2015 میلان، 12 گروه موسیقی نواحی کشورمان، موسیقی محلی، حرکات و آیین‌های نمایشی را برای معرفی آداب و رسوم و موسیقی خود در مدت برگزاری این اکسپو به اجرا درمی‌آورند.

اکسپو 2015 میلان با موضوع "تغذیه زمین، انرژی برای حیات" از 11 اردیبهشت ماه تا 9 آبان ماه سال 1394 در شهر میلان ایتالیا برگزار شده و 145 کشور در این رویداد جهانی شرکت دارند.