به گزارش هنرآنلاین: به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، گالدو که با دعوت سفارت اسپانیا در تهران و با همکاری بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه رفت اجرای رسیتال پیانو در ایران را یکی از بهترین تجربه‌های خودش دانسته و تصریح کرد هرگز انتظار چنین استقبالی را از جوانان ایرانی نداشته است.

پابلو گالدو در پایان اجرای رسیتال پیانو در گفتگویی پیرامون حضورش در ایران گفت: این نخستین سفر من به ایران بود و باید بگویم از لحظه ورودم به ایران عاشق این کشور شدم. پیش از این تصور کاملی از ایران نداشتم اما می‌دانستم در خاورمیانه ایران یک کشور کهن و صاحب نام خصوصا در زمینه فرهنگ و هنر است. برخورد مردم ایران با میهمانان خارجی بسیار گرم و با محبت است که این برای من یکی از بهترین نکات سفر بود.

نوازنده اسپانیایی در مورد اجرای رسیتال پیانو در فرهنگسرای نیاوران گفت: یک اجرای بسیار خوب را پشت سر گذاشتم و باید از همه کسانی که در این اجرا همکاری داشتند تشکر کنم. همه چیز بسیار خوب و عالی بود. امکانات و سازی که در نیاوران در اختیار من قرار گرفت بسیار ایده آل بود و موجب شد اجرای موفقی داشته باشم. در مدت حضورم در ایران تمرینات خودم را به خوبی پیش بردم. حضور جوانان ایرانی در این سالن برای شنیدن موسیقی کلاسیک مرا شگفت زده کرد. اینکه جوانان ایرانی به موسیقی کلاسیک اینچنین علاقه نشان می‌دهند نشان دهنده آینده خوب موسیقی کلاسیک در این کشور است و باید بگویم واقعا انتظار چنین استقبال و علاقه‌ای را نداشتم.

وی که اجراهای مشترک زیادی با موزیسین‌های معتبری همچون زولتان کوکسیس، لیلیا زیلبرستین، ایمره روهمن، آسیرپولو و آندراس کمنس را تجربه کرده در خصوص قطعاتی که در این کنسرت اجرا کرد نیز گفت: من نماینده موسیقی اسپانیا در ایران هستم بر همین اساس قطعاتی که اجرا کردم مربوط به یک سوئیت کامل اسپانیایی از موسیقی‌دان اسپانیایی ایساک آلبنیز بود.

گالدو در پایان صحبت‌هایش در ارتباط با مستر کلاس آموزشی که در روز پنج شنبه برگزار شد نیز گفت: کلاس خوبی بود. کلیه هنرجویانی که در این مستر کلاس حضور داشتند جوان وعلاقمند بودند. خوشحالم که این دو برنامه موفق را در ایران تجربه کردم و امیدوارم در آینده‌ای نزدیک باز هم فرصت اجرای برنامه در این کشور را داشته باشم.

گفتنی است رسیتال پیانوی "پابلو گالدو" پیانیست اسپانیایی ۲۶ فروردین ماه با همکاری امور بین الملل بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران و بخش فرهنگی سفارت اسپانیا در فرهنگسرای نیاوران با استقبال علاقمندان به موسیقی کلاسیک برگزار شد.

انتهای پیام/