کیوان ساکت، آهنگساز و نوازنده تار و سه تار در گفت و گو با خبرنگار موسیقی هنرآنلاین گفت: هم‌اکنون در تدارک و برنامه ریزی برای برگزاری کنسرت هستم که این کنسرت اوایل فروردین ماه در استرالیا برگزار ‌می‌شود. همچنین قرار است در سیدنی، ملبورن و... به صحنه رویم.

این نوازنده خاطرنشان کرد: در این کنسرت 15 قطعه اجرا می‌کنیم که بخش اول به اجرای پیانو اختصاص دارد و در بخش دوم با ارکستر سنتی و پیانو به اجرای برنامه می‌پردازیم. همچنین در این کشور سرپرستی ارکستر ایرانی با عنوان "کیوان ساکت" به عهده خودم است.

این نوازنده تار و سه تار در پایان گفت: همچنین قرار است در کشورهای دیگر به صحنه رویم که به زودی اخبار دقیق آن منعکس می‌شود.

گفتنی است، کیوان ساکت در سال ۱۳۴۰ در خانواده‌ای فرهنگی در شهرستان مشهد چشم به جهان گشود. او از کودکی با تشویق مادر و پدر خویش به موسیقی و نقاشی پرداخت، در نقاشی شاگرد اساتیدی همچون استاد صادق پور، در طراحی ،استاد پیراسته، در رنگ و روغن و آبرنگ نیز شاگرد استاد دوّلّو بود.

کیوان ساکت در سال ۱۳۷۵ گروه وزیری را تاسیس کرد و از آن زمان تا کنون آثار زیادی را با این گروه اجرا کرده‌است.

او در سال ۱۳۶۹ به دعوت پرویز مشکاتیان به عنوان نوازنده و تکنواز به گروه عارف دعوت شد و حاصل این همکاری آثاری نظیر افشاری مرکب، افق مهر، وطن من با صدای ایرج بسطامی، مقام صبر با صدای علیرضا افتخاری است. از دیگر فعالیت های کیوان ساکت می توان به کنسرت های متعدد در داخل و خارج از ایران اشاره کرد.

پایان پیام/46