به گزارش هنرآنلاین و به نقل از روابط عمومی گروه "نقش"، دو اثر جدید از گروه موسیقی "نقش" به سرپرستی و آهنگسازی امیر شریفی و خوانندگی مهدی امامی با نام‌های "چهارسو" و "برافشان" توسط انتشارات ماهور منتشر شد.

در ذهن مجریان این دو اثراستفاده ازشیوه‌های اجرایی استادان برجسته نسل‌های قبل و بهره‌گیری از امکانات مدال مرسوم موسیقی دستگاهی ایران در کنار ایجاد ترکیبات مدال بدیع و غیررایج با توجه به منطق ترکیب مد در نظام دستگاهی ازاولویت ویژه‌ای برخوردار بوده است.

از سویی دیگر بهره‌گیری از امکانات فرمال بالقوه که در بطن نظام موسیقی کلاسیک ایرانی وجود داشته اما امروزه تا اندازه‌ای فراموش شده است، از ویژگی‌های این دو اثر به شمار می‌رود.

آلبوم "برافشان" شامل دو بخش مجزا است، بخش اول در دستگاه ماهور و با اجرای قطعاتی از استادان دوره ی قاجار و ابتدای دوره پهلوی و با محوریت اجرای ساز و آواز طراحی و اجرا شده است، بخش دوم نیز برافشان اما در آواز راک شامل قطعاتی آهنگسازی شده توسط امیر شریفی است که با نگاهی به مقوله ی فرم دررسالات قدیم موسیقی کلاسیک ایران ساخته شده است.

شایان ذکر است که این اثر مزین به متنی تحلیلی ازمحمد رضا فیاض موسیقی دان ومنتقد و جامعه شناس معتبر موسیقی ایران است.

آلبوم "چهارسو" هم مجموعه مُدال مرکبی است با محوریت آواز افشاری که در این اثر قطعاتی از امیر شریفی و قطعاتی از گارگان استادان دوره ی قاجار اجرا شده است، متن دفترچه ی این آلبوم که شامل تجزیه و تحلیل فنی و جامعه شناسانه ی اثر است، به قلم ارزشمند موسیقی شناس معاصر، دکتر آرش محافظ نگاشته شده است.

علاقه مندان برای تهیه این دو اثر به صورت نسخه اصلی می توانند به مراکز معتبر فروش محصولات فرهنگی و هنری سراسر کشور مراجعه نمایند.

پایان پیام/46