مزدا شاهانی نوازنده گیتار و آهنگساز در گفت و گو با خبرنگار موسیقی هنرآنلاین از انتشار آلبوم دکلمه های اشعار شمس لنگرودی با صدای شاعر که مجموعه ای از موسیقی های ساخته وی را در بر می گیرد خبر داد و گفت: این آلبوم "به سرش زده باد" نام دارد و قبل از اینکه کتاب "53 ترانه عاشقانه منتشر شود این آلبوم آماده انتشار بود. اما متاسفانه با توجه به اینکه شرایط طی کردن مراحل اداری و صدور مجوز راه طولانی داشت، چند سال طول کشید تا این آلبوم بتواند راههای خود را برای ورود به بازار باز کند.

وی افزود: پنج سال پیش "به سرش زده باد" توانست مجوز انتشار خود را از سوی وازرت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کند. اما ما برای این کار مجبور شده بودیم 15 دقیقه از مجموع 45 دقیقه ای یک آلبوم را حذف کنیم و فقط 30 دقیقه موسیقی را در آلبوم منتشر کنیم. هم اکنون آلبوم منتشر شده و نسخه حاضر "به سرش زده باد" 30 دقیقه موسیقی است که مجموعه اشعار استاد شمس لنگرودی را با دکلمه و صدای خود شاعر در بر گرفته است.

وی درباره سازبندی موسیقی این آلبوم گفت: در این آلبوم از سازهای ضبط آکوستیک سازهایی همچون گیتار الکتریک، گیتار اسپانیش و گیتارباس استفاده شده است که خودم نوازندگی آنها را به عهده داشته ام. این آلبوم اولین آلبوم و در واقع شروع شعرخوانی استاد شمس لنگرودی در یک آلبوم بود که ضبط آن قبل از چاپ کتاب پنجاه و سه ترانه عاشقانه در پاییز 1382 تمام شده بود و با پیگیری و مهر مسئولان شرکت آوای باربد بعد از ده سال به تازگی وارد بازار شد و امیدوارم که از شنیدنش لذت ببرید. هر چند که تقریبا پانزده دقیقه این آلبوم برای دریافت مجوز حذف شد.

شاهانی خاطر نشان کرد: نوازندگان این آلبوم امیر بیات (پیانو تراک های 2 و 5)، سعید عزیزی (پیانو، کیبورد)، غزل کیانی نژاد (کرال)، داریوش فرزاد (سینتی سایزر)، مزدا شاهانی (گیتاراسپانیش، الکتریک، باس) هستند. ضبط موسیقی این آلبوم در استودیو پژواک هنر شرق پاییز در زمستان 1382 انجام شده و میکس و مستر آن توسط داریوش فرزاد و سعید عزیزی صورت گرفته است. اشعار این مجموعه، منتخبی از کتاب پنجاه و سه ترانه عاشقانه است. زمان ضبط این آلبوم قبل از چاپ کتاب پنجاه و سه ترانه عاشقانه یعنی پاییز 1382 است.

شاهانی در پایان گفت: از استاد محمد شمس لنگرودی، مسئولین انتشارات آوای باربد و تمام دوستان قدیمی و هنر مندم سعید عزیزی، غزل کیانی نژاد، داریوش فرزاد، امیر بیات و به ویژه خانواده ام که در تهیه ، تولید و انتشار این آلبوم مرا یاری کردند.

پایان پیام/43