به گزارش هنرآنلاین، این اجرا در تاریخ‌های 30 و31 خردادماه سال جاری در آمفی تاتر هتل بزرگ شهر رامسر برگزار خواهد شد و اعضای گروه فاخته قصد دارند در این کنسرت قطعات ساخته شده توسط هامون بهرامی‌مقدم را اجرا کنند.

این اجرا در دو بخش نوا و همایون به روی صحنه خواهد رفت که بخش نخست (نوا) کاملا به موسیقی کلاسیک ایران وفادار خواهد بود اما بخش دوم (همایون)، کمی‌ نوین‌تر است و از فواصل همایون تعدیل شده در آن استفاده می‌شود و دارای ریتم‌های نامتعارف در موسیقی ایرانی‌ است.

تور کنسرت‌های گروه فاخته از اردیبهشت‌ماه با اجرا در شهر تنکابن آغاز شده و این گروه پس از اجرای رامسر در نیشابور، شیراز، تهران و رشت به روی صحنه خواهد رفت، همچنین انتشار فیلمی از کنسرت‌های منتخب این گروه در دست اقدام است.

گروه موسیقی «فاخته» تنکابن در سال ۱۳۸۶ به سرپرستی خشایار پارسا تشکیل شد و در ابتدا این گروه به بازسازی قطعات بزرگان موسیقی از جمله شهنازی، عارف قزوینی، شیدا، درویش خان، مختاری و صبا می‌پرداخت که در این مدت کنسرت‌هایی نیز در شهرهای تنکابن، چالوس و نوشهر برگزار کرد، این گروه پس از چند سال بازسازی آثار بزرگان تصمیم به اجرای آثار خود اعضای گروه گرفت و در سالهای گذشته آثاری از کیانوش خلیلیان و خشایار پارسا را اجرا کرد.

همچنین این گروه در سال ۱۳۸۹ موفق به کسب عنوان گروه برگزیده در جشنواره جوان ایرانی‌ شد.

هامون بهرامی‌مقدم(سنتور)، کیانوش خلیلیان(نی)، نیما داغمچی(تار)، هدایت کلاری(عود)، آرمان حیدریان(کمانچه)، علیرضا رسولی(قیچک)، علی زند وکیلی(آواز)، طیبه جوربنیان(همخوان)، رویا نیو(دف) و حسین گازر(تنبک) به عنوان اعضای گروه موسیقی «فاخته» هنرنمایی خواهند کرد.

پایان پیام/46