به گزارش هنرآنلاین، کیاوش صاحب نسق سرپرست گروه "نوفه" که در بخش جنبی جشنواره بیست و هشتم به روی صحنه می رود ، در گفتگو با ستاد خبری بیست و هشتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر گفت: ارکستر مجلسی«نوفه» را دی ماه 1391 با این هدف پایه گذاری کردم که گروهی از بهترین نوازندگان جوان و با استعداد موسیقی کلاسیک را دور یکدیگر جمع کنم تا هم به معرفی و پرورش این استعدادها بپردازم و هم آثار خوب آهنگسازان کشورمان توسط گروهی توانمند اجرا شود.

این آهنگساز در ادامه افزود: ما در کشورمان نوازندگان جوان، با استعداد و تحصیل کرده ای داریم که به واقع بسیاری از آنها چیزی از بهترین نوازندگان اروپایی کم ندارند و مهمترین انتظار ما از مسئولان جشنواره موسیقی فجر کشف این استعدادها و حمایت از این سرمایه های کشورمان است.

وی همچنین تصریح کرد: ارکستر مجلسی«نوفه» شامل گروهی مستعد از این نوازندگان است که در بیست و هشتمین جشنواره و در روز 25 بهمن در تالار رودکی قطعاتی از ساخته های من را مانند«نمیدان»، «آوایی»، «ندانستگی»، «ورن»، «دیو هوس»، «مرغ آمین»، «نسوش» و «آناست» اجرا خواهند کرد.

این موسیقیدان ادامه داد: اعضای ارکستر مجلسی نوفه را تینا جامه گری(ویلن)، پریسا پیرزاده(ویلن)، آتنا زنگنه(ویلنسل)، نگار نوراد(ویلن)، نیایش جواهری(پیانو)، مهرداد غلامی(فلوت)، ژابیز و گلریز سربخش(سلیست های ویلنسل و ویلن)، فرزان فرنیا، ارسلان امیر احمدی، انوشا مصطفایی و ارغوان ملک محمدی(اعضای گروه پرکاشن) تشکیل می دهند.

ارکستر مجلسی نوفه به سرپرستی کیاوش صاحب نسق 25 بهمن ماه ساعت 21 در بخش جنبی بیست و هشتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر در تالار وحدت به روی صحنه می رود.

پایان پیام/46