آرمین قیطاسی، سرپرست گروه آرسنوا و آهنگساز در گفت و گو با خبرنگار موسیقی هنرآنلاین درباره وضعیت سالن‌های برگزاری کنسرت گفت: هم اکنون هنرمندان برای برگزاری یک کنسرت باید هزینه‌های زیادی را بپردازند تا بتوانند یک شب خاطره انگیز را برای مخاطبان خود رقم بزنند. با اینکه از همان ابتدا هزینه را از موزیسین‌ها می‌گیرند اما شاهد این هستیم که همه به دلیل کم و کاستی‌های موجود در سالن‌ها شکایت می‌کنند.

سرپرست گروه آرسنوا در این باره افزود: بسیاری از سالن‌ها فقط برای صندلی‌ها شبی 12 میلیون می‌گیرند که با فیلمبرداری، دوربین روباتی و ال ای دی به شبی 16 میلیون نیز می‌رسد و این هزینه برای گروه‌های موسیقی خصوصی بسیار سنگین است ؛ به همین دلیل بسیاری از هنرمندان جوان از برگزاری کنسرت منصرف می‌شوند چون بخش دولتی و بخش خصوصی از این گروه‌ها حمایت نمی‌کند.

این نوازنده در ادامه خاطرنشان کرد: گروه‌های جوان مظلوم واقع شده‌اند؛ زیرا هزینه‌ها بسیار بالا است و آنها نمی‌توانند قیمت بلیت‌ها را زیاد کنند .

وی در ادامه با اشاره به اینکه اسپانسرها بیشتر از خواننده‌ها حمایت می‌کنند، گفت: متاسفانه هیچ اسپانسری وجود ندارد که از نوازندگان حمایت کنند و این نشان دهنده این است که موسیقی ما به سمت خواننده سالاری رفته است و این دور از انصاف است؛ زیرا بسیاری از نوازندگان موسیقی را به تکامل رسانده اند.

آرمین قیطاسی خاطرنشان کرد: متاسفانه مردم از کنسرت‌هایی که با حضور خواننده باشد بیشتر استقبال می‌کنند و این به معنای این است که فرهنگ سازی درست و مناسبی در این زمینه انجام نشده است؛ پس در نتیجه باید کاری کنیم تا مخاطبان با فرهنگ درست و مناسب آشنا شوند.

سرپرست گروه آرسنوا درباره وضعیت موسیقی گفت: به نظر من وضعیت موسیقی بسیار نامتعادل است و نسبت به گذشته هیچ پیشرفت چشمگیری نداشته‌یم و تنها راهکار برای نجات از این گرداب این است که از موسیقیدان‌ها حمایت کنند تا این افراد بار دیگرعرصه موسیقی را غنی و پربار سازند.در همین راستا حمایت‌ها باید مادی و معنوی باشد؛ زیرا از طریق تشویق هنرمندان می‌توانیم شور و اشتیاق را در درون آنها به وجود بیاوریم.

پایان پیام/46